17 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
07.07.2015
Державна пенітенціарна служба України

Вивчаємо міжнародний досвід з питань профілактики і лікування ВІЛ-інфекції – здійснено службове відрядження до Хорватії делегацією ДПтС України

У рамках співпраці ДПтС України та Управління ООН з наркотиків і злочинності з 29 червня по 3 липня 2015 року у складі делегації України представниками ДПтС України взято участь у тренінгу «Аналіз каскаду профілактики та лікування ВІЛ-інфекції», який організовано координованим ВООЗ Центром з епіднагляду за ВІЛ-інфекцією (Школа Громадського Здоров'я, Медичний факультет Загребського Університету, Хорватія).

Державну пенітенціарну службу України представили Габорець Т.Л., (заступник начальника відділу контролю за соціально небезпечними захворюваннями та санітарно-епідеміологічного нагляду управління охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення апарату ДПтС України) та Чегодаєва Г.М. (начальник сектору охорони здоров’я управління ДПтС України в Херсонській області).

У зазначеному заході взяли участь представники 23 країн (Вірменія, Азербайджан, Афганістан, Білорусія, Естонія, Єгипет, Грузія, Іран, Казахстан, Киргизія, Росія, Сербія, Пакистан, Словенія, Молдова, Ліван, Судан, Швейцарія, Таджикистан, Турция, Хорватія, Україна, США).

Метою тренінгу стало посилення навичок учасників щодо аналізу каскаду тестування на ВІЛ-інфекцію та лікування.

Під час тренінгу учасниками було опрацьовано методику застосовування аналізу каскаду профілактики та лікування ВІЛ-інфекції в країнах - від збору даних, опису індикаторів та аналізу до написання звіту про аналіз каскаду. Наведені приклади аналізу каскаду ВІЛ серед загальної сукупності населення і підгруп населення (вагітні жінки, засуджені, споживачі ін'єкційних наркотиків (СІН), чоловіки, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ), молодь тощо).

В рамках курсу навчання учасникам представлено методичне керівництво «Консолідована стратегічне керівництво ВООЗ з ВІЛ в секторі охорони здоров'я за 2015», позначені необхідні методи оцінки трьох взаємопов'язаних кроків по всій лінії тривалості профілактики і лікування (аналіз ВІЛ, включення в програму лікування ВІЛ та попередньої антиретровірусної (APT) терапії, включення пацієнтів в APT терапію і утримання в програмі лікування ВІЛ протягом всього життя) для загальної сукупності населення, вагітних жінок і ключових груп населення.

Дані методи включають збір ключових кількісних даних, таких, як загально розрахункова кількість осіб, що живуть з ВІЛ інфекцією (ЛЖВ), розрахункова кількість ЛЖВ в ключових групах населення, впровадження аналізу на ВІЛ, зв'язок з лікуванням ВІЛ, APT терапія, утримання пацієнтів у програмі й супресія вірусного навантаження.

Протягом курсу вивчено фактори, що ведуть до втрати пацієнтів на наступних етапах, в результаті недостатнього доступу до послуг, географічної доступності тощо. Приділено увагу ключовим обмежуючим факторам, що перешкоджає аналізу каскаду, і важливості оцінки якості даних і сильним і слабким сторонам кожного джерела даних при конструюванні релевантних для каскаду індикаторів.

Результатом курсу стала підготовка та презентація, на основі зазначеного методичного керівництва, країнами-учасницями каскадних аналізів даних щодо профілактики і лікування ВІЛ.

Тетяна Габорець,
управління охорони здоров’я та
медико-санітарного забезпечення
ДПтС України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »