23 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
29.07.2015
Державна пенітенціарна служба України

Проведено третє засідання громадської ради при ДПтС України

24 липня 2015 року відбулося третє засідання громадської ради при Державній пенітенціарній службі України.

Розпочала засідання Голова громадської ради при ДПтС України Алла Мукшименко (ВГО «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник»), яка поінформувала присутніх про те, що відповідно до пропозицій до Порядку денного заплановано обговорення дуже багатьох різнопланових питань, що стосуються як діяльності Служби, так і роботи громадської ради.

У ході засідання члени громадської ради при ДПтС України затвердили Положення про громадську раду при ДПтС України, в якому враховано зміни, які нещодавно було внесено у постанову Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996. Також відповідно до Порядку денного було затверджено зразок бланку громадської ради при ДПтС України для ведення офіційного листування.

Андрій Діденко (ГО «Поряд з Вами»), заступник Голови громадської ради при ДПтС України, поінформував присутніх про те, що ним було здійснено відвідування Чорноморської виправної колонії управління ДПтС України в Одеській області (№ 74). Він також надав звіт про результати зазначеного відвідування, який буде надіслано кожному члену громадської ради для ознайомлення.

Під час засідання розглянуто питання щодо порушення прав засуджених при розгляді питання про можливість застосування заохочувальних норм та недотримання вимог нормативно-правових актів при накладенні на засуджених дисциплінарних стягнень. Спікером з цього питання з боку громадської ради при ДПтС України був Вадим Човган (ГО «Харківська правозахисна група»). Він звернув увагу присутніх членів громадської ради, а також представників Служби на недопустимість таких проблемних аспектів як врахування негласних критеріїв під час розгляду питання про можливість застосування до засуджених заохочувальних норм. Не менш важливим кроком, на його думку, є врегулювання порядку вжиття заходів адміністрацією установи під час забезпечення безпеки засудженого за його заявою.

Віталій Хведчук, заступник начальника управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України, також долучився до обговорення питання необхідність зміни моделі застосування до засуджених заохочувальних норм. Віталій Васильович зауважив, що досвід деяких європейських країн передбачає, що суд автоматично виносить ухвалу про умовно-дострокове звільнення після відбуття засудженим певної частини призначеного покарання. Виключення становлять лише ті випадки, коли у адміністрації установи існує переконання, що засуджений після звільнення з виправного закладу буде скоювати нові злочини. Така модель зменшує ризики прийняття корупційних рішень та є прийнятною з точку зору недопущення порушень у частині застосування заохочувальних норм.

Віталій Хведчук поінформував, що останнім часом персонал Служби орієнтовано на те, що накладення заохочень та стягнень мають носити ситуативний та мотиваційний характер. Також він зауважив, що вбачається доцільним та своєчасним обмеження переліку заохочень такими, що носять матеріальну складову (нагородження цінними подарунками, премії, додаткові побачення тощо).

Важливим та цікавим був виступ Сергія Шума з питання надання психіатричної допомоги неповнолітнім, які тримаються у виховних колоніях ДПтС України. Його рекомендація щодо створення служби дитячої психіатрії у кримінально-виконавчій системі були надані представникам Служби для подальшого опрацювання.

Члени громадської ради неодноразово висловлювали свою стурбованість через ситуацію, що склалася на сході країни. На попередньому засіданні громадською радою при ДПтС України було підтримано пропозицію Вадима Човгана щодо утворення на базі громадської ради при ДПтС України Координаційної групи з питань евакуації осіб, які тримаються в підпорядкованих ДПтС України установах у зоні АТО, а також прилеглих до неї територіях. До складу цієї групи було вирішено запросити представників ДПтС України, МВС України, ГПУ, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ОБСЄ та Міжнародного Комітету Червоного Хреста. На цьому засіданні члени громадської ради при ДПтС України вирішили найближчим часом провести робочу зустріч Координаційної групи та запросити на неї народного депутата Верховної Ради України Ірину Геращенко, яка була у складі української делегації під час зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Корисні посилання:

Розділ з питань роботи громадської ради при ДПтС України на офіційному веб-сайті ДПтС України:

http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/category/631345

Управління міжнародної діяльності та
взаємодії із засобами масової інформації

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »