14 листопада 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
05.08.2015
Державна пенітенціарна служба України

Інформація про стан роботи щодо додержання персоналом
Державної кримінально-виконавчої служби України
вимог антикорупційного законодавства за 6 місяців 2015 року

ДПтС України протягом 6 місяців 2015 року вжито ряд організаційно-практичних заходів з метою виконання вимог антикорупційного законодавства, указів Президента України, постанов та рішень Кабінету Міністрів України, спрямованих на подальше посилення боротьби з корупцією.

Так, відповідно до плану заходів щодо проведення профілактичної роботи серед персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України на 2015 рік здійснюються заходи по недопущенню скоєння ним правопорушень з корупційними ознаками, службових злочинів тощо.

Протягом 6 місяців 2015 року діяльність ДПтС України була спрямована на удосконалення виховної роботи з персоналом, поліпшення серед нього морально-психологічного клімату, зниження проявів порушення дисципліни і законності персоналом та підвищення ролі виховного впливу в цілому.

Персоналом територіальних відділів внутрішньої безпеки та виявлення корупції ДПтС України з працівниками органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів проводяться позапланові лекції за темою дотримання антикорупційного законодавства, складаються відповідні заліки, також проводяться відповідні оперативні наради, індивідуально-профілактичні бесіди тощо.

У результаті проведених заходів протягом 6 місяців 2015 року стосовно 12 працівників Державної кримінально-виконавчої служби України складено адміністративні протоколи про вчинення корупційних діянь, з яких:

- 12 працівників (проти 5 за 6 місяців 2014 року) притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до антикорупційного законодавства, а саме у Дніпропетровській області – 4 випадки, у Хмельницькій області – 2 випадки, по 1 випадку – Волинська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська, Сумська та Харківська області.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 6 молодших інспекторів відділів нагляду і безпеки виправних колоній, 2 молодших інспектора відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів, 2 працівника соціально-психологічної служби, по 1 – працівник відділу інтендантського та господарського забезпечення та завідувач канцелярії виправної колонії.

Стосовно них судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 170 грн. до 1700 грн.

Протягом І півріччя 2015 року стосовно персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відкрито 46 кримінальних проваджень (у І півріччі 2014 року - 38), з них:

2 кримінальних провадження закрито у зв'язку із відсутністю складу злочину (у І півріччі 2014 року закрито 10 кримінальних проваджень);

6 працівників притягнуто до кримінальної відповідальності за рішенням суду (у І півріччі 2014 року - 18 працівників);

щодо 38 кримінальних проваджень процесуальні рішення не прийнято (стосовно 9 кримінальних проваджень, які були відкриті у І півріччі 2014 року, не прийнято процесуальні рішення).

Таким чином, без урахування кримінальних проваджень, які закриті у зв’язку із відсутністю складу злочину, протягом І півріччя 2015 року стосовно персоналу кримінально-виконавчої служби відкрито 44 кримінальних проваджень (протягом І півріччя 2014 року - 28 кримінальних проваджень).

У ході проведеного аналізу статистичних даних щодо стану законності серед персоналу кримінально-виконавчої служби встановлено, що протягом І півріччя 2015 року спостерігається значне збільшення кількості відкритих кримінальних проваджень у порівнянні з І півріччям 2014 року: з 28 кримінальних проваджень стосовно 30 працівників до 44 кримінальних проваджень стосовно 44 працівників.

Зокрема, 26 проваджень відкрито за злочини у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, 14 проваджень – за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, 1 провадження – за перевищення влади або службових повноважень, 1 провадження – за незаконне поводження зі зброєю, 1 провадження – за терористичний акт та 1 провадження – за створення терористичної групи чи терористичної організації.

Із загальної кількості відкритих кримінальних проваджень стосовно персоналу кримінально-виконавчої служби переважна більшість - це за скоєння злочинів у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин.

За статтею 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) відкрито 18 кримінальних проваджень.

Кримінальні провадження відкриті стосовно персоналу установ виконання покарань, слідчих ізоляторів у Запорізькій, Черкаській областях по 3 у кожній області; Вінницькій, Одеській, Сумській по 2 у кожній області; Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Миколаївській, м. Києві та Київській по 1 у кожній області.

За статтею 309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) відкрито 8 кримінальних проваджень.

Кримінальні провадження відкриті стосовно персоналу установ виконання покарань, слідчих ізоляторів у Дніпропетровській області - 3; Донецькій, Житомирській, Харківській, Херсонській, м. Києві та Київській - по 1 випадку в кожній області.

Протягом 6 місяців 2015 року кримінальні провадження відкриті стосовно:

- 13 працівників відділів нагляду і безпеки виправних колоній;

- 8 працівників відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів,

- 4 працівників соціально-психологічної служби,

- по 2 – працівники кримінально-виконавчої інспекції та працівники відділів охорони,

- по 1 – кухар відділу інтендантського та господарського забезпечення виправної колонії, старший пожежний відомчої пожежної охорони установи, водій-співробітник слідчого ізолятора, заступник начальника СІЗО з режиму, охорони та оперативної роботи, фельдшер медичної частини виправної колонії, водій, психолог, старший інспектор з організації служби озброєння та спецзасобів виправної колонії, начальник управління ДПтС України, провідний інспектор відділу маркетингу, збуту та матеріально-технічного постачання підприємства установи, молодший інспектор (технік з обслуговування ІТЗО) відділу ІТЗО, зв’язку та інформатизації колонії, старший інспектор з організації речового та побутового забезпечення відділу інтендантського та господарського забезпечення установи, черговий помічник начальника установи, майстер цеху та помічник начальника виправної колонії з питань залучення засуджених до праці та трудової адаптації.

В розрізі областей кримінальні провадження стосовно персоналу відкриті наступним чином:

- по 5 – Донецька, Київська та Сумська області;

- по 4 – Дніпропетровська та Запорізька області;

- 3 – Вінницька, Волинська та Черкаська області;

- по 2 – Житомирська, Львівська та Одеська області;

- по 1 – Кіровоградська, Миколаївська, Рівненська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Управління внутрішньої безпеки

версія для друку
Розширений пошук »