25 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
01.10.2015
Державна пенітенціарна служба України

Зміцнюється взаємодія між ДПтС України і Мінсоцполітики України – крок до ефективної роботи у напрямі застосування пробації до неповнолітніх

30 вересня 2015 року взято участь у засіданні робочої групи з опрацювання програм, моделей і методик соціальної роботи з неповнолітніми у конфлікті із законом за сприяння Міністерства соціальної політики України. Захід відбувався у рамках канадського проекту "Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні".

Під час зустрічі презентовано і обговорено Методичний посібник з питань організації соціально-виховної роботи з дітьми в конфлікті з законом. Зазначений посібник адресований працівникам центрів соціальних служб, пробації, а також іншим представникам спеціальних установ і закладів, що здійснюють соціальний захист та профілактичну роботу з неповнолітніми. Матеріали посібника розроблені з урахуванням досвіду роботи центру відвідування, як моделі пробаційної роботи з дітьми в конфлікті з законом.

Модель Центру відвідування розроблена за підтримки проекту "Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні", що фінансується Урядом Канади.

Матеріали посібника ґрунтуються на практичному досвіді Запорізької області щодо впровадження моделі Центру відвідування для неповнолітніх, які вчинили правопорушення, в м. Мелітополі протягом 2011–2015 років за активної співпраці центрів соціальних служб та кримінально-виконавчої інспекції.

Окрім представників управління кримінально-виконавчої інспекції апарату та територіальних органів ДПтС України, у заході взяли участь керівники підрозділів Міністерства соціальної політики України, Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівники, представники міжнародних, недержавних організацій.

Одним з важливих підсумків зустрічі стало рішення щодо необхідності нормативного затвердження Порядку взаємодії підрозділів пробації та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей у заходах, які вживаються щодо дітей, які обвинувачуються або визнані винними у порушенні кримінального законодавства.

Наступну робочу зустріч заплановано провести на початку листопада 2015 року.

Управління кримінально-виконавчої інспекції
Управління міжнародної діяльності та взаємодії із ЗМІ

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »