19 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
02.10.2015
Державна пенітенціарна служба України

Розроблено проект оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення

Завершено перший десятиденний етап спільної роботи з експертами проекту Євросоюзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" (далі – Проект) щодо розробки національного інструменту оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення.

Розробка зазначеного інструменту проводиться на виконання завдань, передбачених Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, схваленою Указом Президента України від 20 травня 2015 року №276.

Над розробкою інструменту працювала робоча група, до складу якої увійшли консультанти та експерти Проекту Деніел Кларк (колишній головний психолог Національної служби пробації Англії та Уельсу) та Весна Бабіч (колишній керівник виправної служби Пенітенціарної служби Хорватії), а також персонал ДПтС України Олена Суботенко (начальник відділу управління кримінально-виконавчої інспекції) та Валентина Онищук (психолог відділу соціально-виховної та психологічної роботи Київського слідчого ізолятора).

1 жовтня п.р. в апараті ДПтС України було підведено підсумки та презентовано скорочену та розширену версії методики оцінки ризику вчинення повторного кримінального правопорушення.

Передбачається, що скорочена версія методики може використовуватися, в першу чергу, для складання працівником пробації досудової доповіді щодо обвинуваченого. Розширена версія методики стане у нагоді працівнику пробації при складенні плану індивідуальної роботи та призначення пробаційної програми певного виду, після ухвалення вироку щодо даної особи та направлення її до підрозділу органу пробації.

ІІ та ІІІ етапи роботи з експертами (жовтень, грудень) будуть присвячені розробці інструктивно-методичних матеріалів до інструменту оцінки ризиків вчинення засудженими (дорослими) повторних злочинів, до якого будуть залучені викладачі на науковці Інституту кримінально-виконавчої служби та Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу ДПтС України. Очікується, що до кінця року в арсеналі пробації України з’явиться Методичний посібник щодо роботи з оцінкою ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень.

Корисні лінки:

У рамках проведення експертної місії з питань пробації проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» 29 вересня 2015 року в Білоцерківському училищі ППП ДКВС України відбулася робоча зустріч працівників проекту з керівництвом закладу та групою викладачів-тренерів з організації пробації для неповнолітніх.

Управління кримінально-виконавчої інспекції
ДПтС України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »