23 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
21.10.2015
Державна пенітенціарна служба України

Швеція і ДПтС України – поновлюється діалог з підтримки ініціатив щодо пробації в Україні

21 жовтня 2015 року представники апарату Державної пенітенціарної служби України провели робочу зустріч з представником урядової делегації Королівства Швеція для презентації потреб щодо впровадження пробації в Україні за можливої підтримки Уряду Швеції.

Захід відбувався за організаційної підтримки Консультативної місії ЄС з питань реформування цивільного сектору безпеки (EUAM) http://docs.euam-ukraine.eu в приміщенні апарату ДПтС України. Шведську делегацію представляв експерт з міжнародного співробітництва Служби тюрем і пробації Швеції пан Йонас Ліндгрен (Jonas LINDGREN).

Мета зустрічі передбачала з’ясування шведською стороною реальних потреб ДПтС України в проведенні реформ у галузі кримінальної юстиції, що охоплюють питання діяльності пенітенціарної служби і майбутньої пробації, а також суміжних з ними суб’єктів правовідносин кримінальної юстиції: судів, прокуратури і поліції.

У ході обговорення представники ДПтС України надали загальну інформацію щодо розвитку пенітенціарної служби в умовах сьогодення, акцентувавши увагу на необхідності поновлення шведсько-українського співробітництва у галузі розвитку пробації.

Олег Янчук (начальник управління кримінально-виконавчої інспекції апарату ДПтС України) зазначив, що впровадження пробації обумовлюється необхідністю виконанням Закону України "Про пробацію", прийнятого українським парламентом 5 лютого 2015 року.

"У рамках Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, схваленої Указом Президента України від 20 травня 2015 року №276, передбачено виконання двох завдань з питань пробації. Спираючись на результати колишньої плідної співпраці з питань пробації із Швецією, за умови поновлення такого співробітництва, то можна попрацювати над створенням Модельного офісу пробації, над розробкою і впровадженням пробаційних програм в Україні, подумати над створенням відповідної бази для навчання персоналу пробації та інше. Все це можна робити, враховуючи можливості шведської сторони" – завершив Олег Янчук.

Продовжуючи, Владислав Клиша (начальник управління міжнародної діяльності та взаємодії із засобами масової інформації) зазначив, що в Україні є багато проектів, які опікуються питаннями адаптації іноземного досвіду щодо пробації. Одним із останніх започаткованих проектів є Проект Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" http://www.justicereformukraine.eu/contributes-to-estab-new-prob-system.

Також, 16 вересня 2014 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом, стаття 6 якої передбачає продовження діалогу між Україною та країнами ЄС щодо обговорення реформ у сфері забезпечення принципів демократії, верховенства права та дотримання прав людини, у тому числі щодо реформування судової системи та правоохоронних органів.

"Зазначений євроінтеграційний документ 26 листопада 2014 року ратифікував шведський парламент. Це може свідчити про політичну волю шведського народу і свідомі можливості у поновленні українського-шведського діалогу в площині реформ у сфері пробації, а також інших напрямах розвитку пенітенціарної служби України", – підсумував Клиша.

Пан Йонас Ліндгрен зазначив, що результатом його місії в Україні буде підготовка 1 грудня 2015 року частини Звіту, який повинен увібрати до свого змісту ґрунтовний аналіз потреб України щодо необхідних реформ у сфері сектору безпеки – з питань тюрем і пробації.

"Цей звіт планується презентувати шведській Національній Раді з питань реформування сектору безпеки, після чого буде прийнято рішення про сприяння реформам в Україні", – зазначив пан Йонас.

На завершення він додав, що готовий сприяти поновленню співпраці між Службою тюрем і пробації Швеції і Державною пенітенціарною службою України та прийняття відповідного рішення в належному впровадженню української пробації за підтримки Швеції.

Матеріали, що передані шведській стороні: (натисни для скачування)

Корисні лінки за темою:

http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/category/629609 (результати службового відрядження делегації ДПтС України до Швеції у період з 3 по 8 серпня 2015 року)

Управління міжнародної діяльності
та взаємодії із засобами масової інформації
Державна пенітенціарна служба України
Владислав Клиша, 2073436, org@kvs.gov.ua

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »