14 грудня 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
28.10.2015
Державна пенітенціарна служба України

Рада Європи підвищує знання перших заступників начальників територіальних органів ДПтС України з питань профілактики і протидії неналежному поводженню у в’язницях

27-28 жовтня 2015 року проведено семінар на тему: "Сучасні стандарти дотримання прав людини у місцях несвободи".

Захід відбувався у Києві в рамках Проекту Ради Європи і Євросоюзу "Посилення імплементації Європейських стандартів прав людини в Україні" за інформаційної підтримки Президента Європейського комітету проти катувань (ЄКПТ) Миколи Гнатовського та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У зустрічі взяли участь Голова Державної пенітенціарної служби України Володимир Палагнюк та перші заступники начальників територіальних органів ДПтС України, що безпосередньо відповідають за організацію режиму відбування кримінального покарання в установах виконання покарань і тримання осіб, взятих під варту, у слідчих ізоляторах.

У ході дискусій обговорювалися європейські стандарти поводження із засудженими та особами, взятими під варту, що закріплені в переглянутих у 2011 році Стандартах Європейського комітету проти катувань, та інших міжнародних документах.

Особлива увага приділялася необхідності зміни підходів в управлінні в’язницями – переходу від "статичної" до "динамічної безпеки".

Це означає необхідність переходу від застосування суворих заходів дисциплінарного впливу, спеціальних засобів стримування або фізичної сили до засуджених у разі порушення останніми режиму відбування покарання до максимального використання форм і методів роботи з ними, що базуються на принципах взаємоповаги між пенітенціарною адміністрацією і самими засудженими.

Також під час заходу отримано інформацію, що важливою складовою "здорового" клімату в установах виконання покарань є достатня кількість пенітенціарного персоналу, який бере безпосередню участь у контактах із засудженими. Недостатність персоналу за міжнародними спостереженнями ЄКПТ створює передумови для існування насильства серед засуджених, самоусунення адміністрації від процесів управління в’язницями.

Важливим аспектом в профілактиці неналежного поводження із засудженими і особами, взятими під варту, є робота медичних працівників. Кардинально важливим є виконання ними функцій фіксації тілесних ушкоджень осіб, які прибувають до установ виконання покарань і слідчих ізоляторів. Якісно організована робота у цій сфері убезпечує адміністрацію пенітенціарних установ в необґрунтованих звинуваченнях щодо можливого порушення статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод – "Заборона катування".

Матеріали для скачування.

Програма заходу для скачування.

Управління міжнародної діяльності та
взаємодії із засобами масової інформації
Владислав Клиша, 207 34 36, org@kvs.gov.ua

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »