14 грудня 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
30.10.2015
Державна пенітенціарна служба України

Розбудова пробації в Україні за підтримки Євросоюзу –
розроблено методичний посібник
для роботи персоналу пробації з методикою оцінки ризиків вчинення
повторного кримінального правопорушення

Завершено другий десятиденний етап спільної роботи з експертами проекту Євросоюзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" (далі – Проект) щодо розробки національного інструменту оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення.

Відповідно до Закону України "Про пробацію" зазначений інструмент є ключовим елементом підготовки досудової доповіді щодо обвинувачених, а також визначення порядку застосування заходів пробації до засуджених.

Зазначені заходи проводяться на виконання завдань, передбачених Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, схваленою Указом Президента України від 20 травня 2015 року №276.

Нагадуємо, що над розробкою інструменту на І етапі працювала робоча група, до складу якої увійшли консультанти та експерти Проекту Деніел Кларк (Англія), Весна Бабіч (Хорватія), а також персонал ДПтС України Олена Суботенко (управління кримінально-виконавчої інспекції) та Валентина Онищук (Київський слідчий ізолятор). На цей раз до роботи долучився викладач кафедри кримінально-виконавчого права Інституту кримінально-виконавчої служби Ірина Микитась.

При підготовці до ІІ етапу заходів було проведено випробування проекту інструменту оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення у ряді регіонів на базі підпорядкованих слідчих ізоляторів та підрозділів кримінально-виконавчої інспекції.

З урахуванням отриманих пропозицій та зауважень стосовно випробування методики було доопрацьовано форму оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення.

Проект методичного посібника щодо роботи з оцінкою ризиків повторних кримінальних правопорушень складатиметься з двох частин, перша з яких присвячена скороченій, а друга - розширеній версії оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення. До посібника додаються також приклади досудової доповіді з досвіду пробації Англії.

Кожна частина складається з розділів, що містять інформацію щодо методів збору та джерел отримання інформації, аналізу отриманої інформації та переведення її у систему балів, порядку визначення рівнів ризику вчинення повторних кримінальних правопорушень та виникнення суспільно-небезпечної поведінки, порядку складання досудової доповіді щодо обвинуваченого.

У рамках зазначених заходів здійснено також експертний візит європейських консультантів Проекту до управління ДПтС України в Полтавській області з метою ознайомлення з результатами реалізації пілотного проекту «Пробаційний центр», а також проведення навчального тренінгу для персоналу кримінально-виконавчої інспекції щодо роботи з оцінкою ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення.

ІІІ етап роботи з експертами (січень-лютий) буде присвячений розробці навчальних та тренінгових програм для персоналу щодо роботи з інструментом оцінки ризиків вчинення повторних злочинів, до якого будуть залучені викладачі на науковці Інституту кримінально-виконавчої служби, Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу ДПтС України та Чернігівського юридичного коледжу ДПТС України.

Крім того, досягнуто домовленості з Проектом щодо окремого напрямку надання експертної допомоги з розробки двох навчальних програм для персоналу пробації (30-денної програми початкової підготовки для знову прийнятого персоналу пробації та 10-денної програми підвищення кваліфікації для діючого персоналу пробації), робота за яким розпочнеться вже наприкінці листопада 2015 року.

Корисні лінки:

http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/803573
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/799683

Управління кримінально-виконавчої інспекції
Суботенко Олена, 044 481 05 80, kvi_16_2@ukr.net

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »