23 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
11.11.2015
Державна пенітенціарна служба України

Досвід використання профілактичних і корекційних програм - передумова успішного застосування пробації до неповнолітніх правопорушників

10 листопада 2015 року проведено чергове засідання робочої групи з опрацювання програм, моделей та методик соціальної роботи з неповнолітніми в конфлікті з законом. Захід відбувався у рамках канадського проекту "Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні" за сприяння Міністерства соціальної політики України.

Під час заходу презентовано концепцію створення банку профілактичних програм по роботі з неповнолітніми у конфлікті з законом з метою впровадження позитивного досвіду роботи державних установ та громадських організацій.

У заході взяли участь керівники підрозділів Міністерства соціальної політики України, Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники міжнародних, недержавних організацій.

Учасниками зустрічі було презентовано програми по роботі з неповнолітніми у конфлікті з законом, які наразі впроваджуються недержавними та громадськими організаціями. Частину з презентованих програм було раніше успішно апробовано та впроваджено у роботу з неповнолітніми на базі виховних колоній, слідчих ізоляторів та кримінально-виконавчої інспекції, а деякі впроваджуються нині.

Зокрема, профілактичні і корекційні програми для неповнолітніх у конфлікті з законом презентували Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Запоріжжя та м. Мелітополя («Управління гнівом», «Вчимося керувати емоціями»), Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» (спрямовані на корекцію агресивної поведінки та профілактику шкідливих звичок), Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей» (спрямовані на подолання агресії).

Український науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи НАПН України презентував видання «Психолого-педагогічна робота з дітьми, схильними до прояву девіантної, делінквентної поведінки».

Одним з важливих підсумків зустрічі стало опрацювання та визначення порядку та критеріїв включення профілактичних програм по роботі з неповнолітніми в конфлікті з законом до вищезазначеного банку профілактичних програм.

Під час заходу представником управління кримінально-виконавчої інспекції апарату ДПтС України було озвучено питання актуальності розроблення, затвердження та впровадження пробаційних програм в Україні, в т.ч. у контексті спільної роботи з неповнолітніми правопорушниками.

Нагадаємо, що відповідно до статті 12 Закону України «Про пробацію» пробація щодо неповнолітніх здійснюється органом пробації спільно з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, що здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень.

Олена Суботенко,
управління кримінально-виконавчої інспекції
Державної пенітенціарної служби України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »