19 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
16.12.2015
Державна пенітенціарна служба України

XII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA завершив свою подорож

Упродовж листопада - грудня 2015 року XII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA, крокуючи по містах України, завітав до Державної кримінально-виконавчої служби України: апарату ДПтС України, відомчих навчальних закладів, органів та установ виконання покарань.

Цього року організатором і координатором проведення фестивалю у Службі виступило Білоцерківське училище професійної підготовки персоналу ДКВС України. А майданчиками для проведення його заходів стали кіноклуби медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA, створені минулого року в Інституті кримінально-виконавчої служби, Академії Державної пенітенціарної служби, а також Білоцерківському і Дніпродзержинському училищах професійної підготовки персоналу ДКВС України та Хмельницькому училищі підвищення кваліфікації та перепідготовки персоналу ДКВС України.

Знаковим є те, що фестиваль проходив під час Всеукраїнського тижня права. Адже його головною метою є підвищення рівня знань пенітенціарного персоналу в галузі прав людини, популяризація ідей гуманізму, демократизму та законності. Для цього оргкомітет Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA всім кіноклубам медіа-просвіти люб’язно надав для ексклюзивних показів низку документальних фільмів та висловив переконання: «…що кожен по-справжньому документальний фільм – це потужний акт боротьби за моральні, а отже, і за демократичні цінності. Це інструмент, який пробуджує в людях людське, навчає і надихає захищати це людське в собі та в інших».

У період із 25 листопада по 12 грудня 2015 року працівники апарату ДПтС України і колективи відомчих навчальних закладів активно переглядали та обговорювали фільми фестивалю. Зацікавили їх такі документальні роботи, як: фільм «Точка відліку» польського режисера Міхала Щесняка про молоду жінку, яка потрапила до в’язниці; стрічка чеського виробництва «Яма» Їржі Стейскала про Наташу Юрченко, яка жила у маленькому українському селі, доки забудовники не вирішили зайняти її місцевість; фільм «Медик іде останньою» режисерки Світлани Шимко (Угорщина, Україна) про лікарку-волонтерку Таню і тих, хто сьогодні рятує життя на передовій; фільм «Цап за голос» про звільнення народу Кенії від тяжкого гніту Британської імперії та шанс кенійців втілити в реальність мрії про гідне життя. Всі перегляди українських та зарубіжних документальних фільмів проходили яскраво і насичено та супроводжувалися дискусіями.

Позитивним є те, що керівники кіноклубів медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA відомчих навчальних закладів у рамках XII Мандрівного міжнародного фестивалю також здійснювали покази фільмів для засуджених і персоналу Білоцерківської виправної колонії (№ 35), Дніпродзержинської виправної колонії (№ 34), Чернігівської виправної колонії (№ 44) та Хмельницького слідчого ізолятора, наголошуючи, що документальне кіно є креативною обробкою дійсності, яка викликає не лише емоційну зацікавленість, а й спонукає до особистих рефлексій.

Феєрія фестивалю завершилася... Проте цікава та насичена діяльність кіноклубів медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA щодо регулярних показів фільмів із спеціальної колекції та проведення культурно-просвітницьких заходів, спрямованих на популяризацію головних ідей фестивалю, буде тривати й надалі.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »