22 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
19.02.2016
Державна пенітенціарна служба України

Офіційна делегація ДПтС України долучилась до професійного свята польських побратимів

На виконання Окремого доручення Голови Державної пенітенціарної служби України, в період з 11 по 12 лютого 2016 року офіційна делегація Служби відвідала Республіку Польща. Вказаний візит відбувся на запрошення Окружного інспекторату В’язничної Служби Польщі в м. Жешув з нагоди святкування професійного свята польських пенітенціаріїв.

Дорозі до братньої європейської держави передували серйозні підготування адже, за задумом організаторів свята, офіційним урочистим заходам передувала міжнародна наукова конференція з дуже серйозною назвою – Європейський пенітенціарний конгрес. Вказаний захід проводився вперше та, у разі успіху, має стати щорічним місцем обміну думок науковців та практичних пенітенціаріїв з приводу питань, котрі є найбільш проблемними для в’язничних служб Європи.

У цьогорічному конгресі, котрий відбувся на базі Університету права та адміністрування м. Жешув, взяли участь понад 70 учасників, в тому числі представники чотирьох держав - Польщі, Словаччини, України та Угорщини. Протягом 8-ми годин, з короткими перервами на обід та каву – брейк, представники кримінально-виконавчих служб, науки, судової системи, прокуратури та поліції обговорювали широкий спектр питань, починаючи від надання загальної характеристики відомств, які вони репрезентували і аж до проблеми трудової зайнятості засуджених в місцях позбавлення волі.

В першій частині конгресу значна увага виступаючих була присвячена змінам до кримінально-виконавчого законодавства Польщі, котрі відбулись в 2015 році. При цьому, точки зору представників різних відомств на одні і ті ж відмінності не завжди співпадали, що дало можливість провести цікаву та емоційну дискусію. В подальшому слово для виступу було надане кожній з іноземних делегацій. Від імені Державної пенітенціарної служби України до учасників конгресу звернувся начальник управління Служби у Львівській області Михайло Дзюдзь, котрий подякував організаторам за запрошення та побажав учасникам конференції плідної праці та цікавих результатів заходу, котрі в подальшому можна буде реалізувати на практиці. Після цього автор даного тексту проінформував усіх присутніх про структуру, основні засади та завдання діяльності, а також кількісні показники Державної кримінально-виконавчої служби України, звернувши при цьому особливу увагу на зміни кримінально-виконавчого законодавства та умов тримання ув’язнених і засуджених, котрі були здійснені в Україні останнім часом та спрямовані на їх наближенні до кращих європейських зразків.

В другій половині засідання конгресу учасникам були запропоновані виступи представників В’язничної служби Польщі, котрі стосувались проблем працевлаштування засуджених, соціально-виховної та психологічної роботи з окремим категоріями в’язнів, забезпечення особистої безпеки персоналу виправних закладів та використання видів покарання, альтернативних до позбавлення волі.

Підсумовуючи результати напруженої роботи, ректору Університету права та адміністрування професор Єжи Послушни висловив впевненість у тому, що проведений захід знайде своє відображення в подальшій практичній діяльності пенітенціаріїв країн – учасників. З приводу ідеї та обставин організації вказаного наукового форуму розпитуємо Директора колегіуму права професора Чеслава Клака:

- В 2015 році наш навчальний заклад відсвяткував своє 25-ти річчя. Протягом усього часу його існування ми підтримуємо дружні стосунки з виправними закладами Підкарпатського Жешуві полковника Марека Грабека провести у нас наукову конференцію сприйняли з радістю та відчуттям відповідальності за спільний результат.

- Пане професоре, наскільки, на Вашу думку, вдалося задумане?

- Переконаний, що перший Європейський пенітенціарний конгрес досяг поставленої мети : науковці та пенітенціарії, судді та прокурори почули один одного, намагались зрозуміти проблеми та позицію кожної із сторін. Виступи були досить інформативними, а дискусіями толерантною та плідною. Впевнений у доцільності проведення таких зустрічей щорічно, при цьому Університет права та адміністрування в м. Жешув готовий виступити, за погодженням з усіма сторонами, постійним місце його проведення.

Дякуємо професору Ч. Клаку за розмову і переходимо до згаданого уже в розмові Директора Окружного інспекторату В’язничної Служби Польщі в м. Жешув полковника Марека Грабека.

- Пане Мареку, ідея проведення напередодні професійного свята В’язничної служби наукового конгресу є досить несподіваною та дуже цікавою. Хто виступив ініціатором і як вона виникла?

- Так, це дійсно певне новаторство, адже жодне із попередніх святкувань не було настільки тісно пов’язане з науковим середовищем та участю представників інших правоохоронних структур. Ідея наша і уже зараз можу сказати, що вона вдалась, адже окрім приємних привітань, нагород та аналізу діяльності Служби, котрі будуть зроблені завтра, уже сьогодні ми всі отримали нові знання, думки різних сторін на ті ж проблеми, а також почули інформацію про те, як працюється нашим побратимам в сусідніх державах, що їх найбільше турбує і до чого вони прагнуть в своїй роботі.

Після завершення Європейського пенітенціарного конгресу учасники заходу мали можливість здійснити невеличкий екскурсійний тур містом Жешув, столицею Підкарпатського воєводства, та підготуватись до заходів наступного дня.

За давньою традицією, а як розповідають польські колеги з цього починаються усі офіційні урочистості в їх країні, святкування розпочалось зі святкового Богослужіння в Гарнізонному храмі м. Жешув, котре здійснив єпископ Римо-католицької Церкви Ян Вонтроба. В подальшому уся святкова процесія переїхала в уже знайомий нам Університет права та адміністрування, де в одному із актових залів відбулось офіційне зібрання. Після традиційного внесення прапорів В’язничної Служби Польщі, Незалежної профспілки працівників в’язничної служби та усіх воєнізованих формувань, представники, яких приймали участь в заходах, відбулось представлення усіх спеціально запрошених гостей, серед яких особливо було відзначено Генерального директора В’язничної служби Польщі генерала Яцека Кітлінскі, а також делегації іноземних пенітенціарних служб, в тому числі українську на чолі з генерал – майором внутрішньої служби Михайлом Дзюдзем.

З привітання до учасників свята звернувся Окружний директор полковник Марек Грабек. Підсумовуючи досягнення та здобутки очолюваного ним територіального управління, пан Марек особливу увагу звернув на подальші завдання, котрі ставить перед В’язничною службою керівництво служби та Міністерства справедливості (аналогічне до українського Міністерства юстиції), в підпорядкуванні якого перебуває служба.

Привітав присутніх і генерал Яцек Кітлінскі, який окремо відзначив важливу роль системи виконання кримінальних покарань у структурі державної влади та передав, від себе особисто та за дорученням Міністра Справедливості Польщі, усім співробітникам В’язничної служби Польщі, їх рідним і близьким щирі побажання щастя, здоров’я, сповнення мрій та нових здобутків в службі.

Левову частку часу урочистостей було виділено на вручення працівникам В’язничної служби Польщі та іншим особам відзнак з нагоди професійного свята. Вручення нагрудних знаків та витягів наказів про присвоєння чергових звань здійснили Генеральний Директор генерал Яцек Кітлінскі та Окружний директор полковник Марек Грабек.

Після того, як ведучі святкового зібрання оголосили про завершення процедури вручення відомчих відзнак, слово було надано керівнику делегації Державної пенітенціарної служби України генерал – майору внутрішньої служби М. Дзюдзю. Вітаючи польських «в’язничників» з професійним святом, Михайло Семенович відзначив багаторічну та плідну співпрацю між відомствами наших братніх держав, а також вручив генералу Яцеку Кітлінскі пам’ятну вітальну адресу від імені Голови ДПтС України Володимира Миколайовича Палагнюка та цінний подарунок. Полковник Марек Грабек та окремі співробітники Окружного інспекторату в м. Жешув отримали вітальні адреси управління ДПтС України у Львівській області.

Розповідає Роберт Когут, директор виправного закладу в м. Жешув:

- Наша співпраця з українським в’язництвом розпочалась досить давно, близько десяти років тому. За цей час ми мали можливість відвідати українські колонії, наші друзі ознайомились з нашими виправними закладами. Приємно, що за цей період часу між нами встановились справжні дружні стосунки, подекуди навіть на особистому чи сімейному рівні. Приємно отримати відзнаку чи привітання в день нашого професійного свята, особливо приємно, що це вітання від друзів та побратимів.

І знову запрошуємо до розмови полковника Марека Грабека.

- Пане полковнику, наскільки, на Вашу думку, є важливою міжнародна співпраця для діяльності кримінально-виконавчих систем наших країн?

- Співпраця завжди корисна і потрібна, а особливо якщо вона дає якісь позитивні результати. У випадку польсько-української пенітенціарної дружби ці результати є значні та суттєві. Спілкуючись з нашими українськими колегами, я кожного разу отримую щось нове, таке, що надалі зможу використати в роботі : чи в стосунках з персоналом, чи в забезпеченні умов тримання засуджених, чи в законодавчому регулюванні нашої служби.

До розмови долучається генерал – майор внутрішньої служби Михайло Дзюдзь:

- Повністю згідний з нашим польським побратимом і, як останній в часі, та мабуть найяскравіший, можу назвати такий приклад : в 2015 році владою міста Львова прийнято рішення про виділення нам земельної ділянки для побудови нового виправного закладу, котрий відповідав би найсучаснішим вимогам європейського законодавства, як щодо забезпечення прав і свобод ув’язнених, так і з точки зору безпеки для персоналу та суспільства. Лише виготовлення проектно-кошторисної документації такої установи потребує значних коштів, котрих на даний час немає в нашому розпорядженні. Немає коштів, але є друзі : В’язнична Служба Республіки Польща висловила згоду, уже підготувала відповідні розпорядчі документи та належним чином завірені копії такої документації і до кінця лютого поточного року Державній пенітенціарній Службі України буде безкоштовно передано необхідний пакет документів. Маю надію, що в найближчому майбутньому ми знайдемо інвестора і приступимо до початку будівництва.

Завершуючи перебування в Польщі, члени української делегації висловили слова вдячності організаторам святкування за чудові умови перебування, насичену та цікаву програму, відчуття підтримки та готовності до допомоги і сприяння, яке ми відчували на кожному кроці.

Залишаючи гостинне місто Жешув українські та польські пенітенціарії домовились продовжити співпрацю та наступного разу зустрітись на українській стороні.

Пересікаючи польсько - український кордон, незважаючи на довгі черги, вищий рівень доброту братнього народу, значно кращі дороги та інфраструктуру з польської сторони, все одно згадується та діє багаторічна та беззастережна істина – всюди добре, а вдома найкраще.

Мирослав Демків,
прес-служба управління ДПтС України
у Львівській області

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »