21 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
26.02.2016
Державна пенітенціарна служба України

Спростування оприлюдненої інформації про психоемоційне розвантаження колишніх співробітників правоохоронних органів, які тримаються в Кіровоградській УВП управління ДПтС України в Кіровоградській області (№14)

08.02.2016 на офіційному веб-сайті ДПтС України у розділі «Новини регіонів» було опубліковано інформаційне повідомлення під заголовком «Психоемоційне розвантаження серед колишніх співробітників правоохоронних органів, що тримаються в Кіровоградській установі виконання покарання управління ДПтС України в Кіровоградській області (№14)», надіслане працівником Кіровоградської установи виконання покарання (№14) Т. Ковальовою.

На виконання вказівки Генеральної прокуратури України, адресованої ДПтС України, про усунення порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства України щодо фактів, викладених у зазначеному повідомленні, управлінням ДПтС України в Кіровоградській області було проведено службове розслідування, в ході якого встановлено наступне.

Для покращення морально-психологічного клімату в середовищі засуджених, які утримуються в Кіровоградській установі виконання покарання (№14), психологом установи було прийнято рішення про проведення відповідних профілактичних заходів, в тому числі фізичних вправ для подолання агресивних станів та зняття психоемоційної напруги. Цей захід проходив у спортивній залі для засуджених відділення СПС (господарчого обслуговування), в якому на той час зберігався спортивний інвентар із зали для особового складу (в якому проводилися ремонтні роботи). Зазначене рішення психолог установи прийняв самостійно без погодження з керівництвом установи.

У порушення вимог Правил внутрішнього розпорядку засуджені скористались наявним у спортивній залі спортивним інвентарем, що й було зафіксовано на фотографіях та у подальшому розміщено на офіційному веб-сайті управління ДПтС України в Кіровоградській області, а згодом і направлено для розміщення на веб-сайті ДПтС України.

Використання забороненого спортивного знаряддя, у тому числі для занять бойовими мистецтвами, є порушенням вимог частини 4 статті 107 Кримінально-виконавчого кодексу України та пункту 3 розділу ІІІ Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань.

За допущене порушення законодавства посадових осіб управління ДПтС України в Кіровоградській області та установи виконання покарань управління ДПтС України в Кіровоградській області (№14) притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Відповідно, ДПтС України просить вважати розміщену 08.02.2016 на офіційному веб-сайті ДПтС України у розділі «Новини регіонів» інформацію про психоемоційне розвантаження колишніх співробітників правоохоронних органів, які тримаються в Кіровоградській УВП (№14), недостовірною та необ’єктивною з точки зору визначення важливості й необхідності проведення подібних заходів виховного впливу.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »