25 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
15.03.2016
Державна пенітенціарна служба України

Норвегія і ДПтС – перспективи розвитку української пробації за норвезьким досвідом

15 березня 2016 року проведено підсумкову робочу зустріч з урядовою делегацією Королівства Норвегія для обговорення деталізованих потреб розвитку в Україні пробації.

Захід відбувався в приміщенні ДПтС України під головуванням начальника управління кримінально-виконавчої інспекції апарату ДПтС Олега Янчука з української сторони. Норвезьку делегацію представляли радник Норвезької виправної служби Віллі Джилл (Mr. Willy Giil) та головний інспектор поліції Норвегії Тор Дамкоc (Mr. Tore Damkеs).

В чергове норвезькою стороною підтверджено створення у квітні 2016 року при Посольстві Королівства Норвегія постійно діючої місії за участю щонайменш двох фахівців кримінальної юстиції Норвегії під патронатом заступника Генерального директора Міністерства юстиції і громадської безпеки, керівника секції з європейських і міжнародних питань співробітництва пані Тоньє Меініх.

На першому етапі, норвезько-українська співпраця щодо розвитку пробації в Україні та місця уряду Королівства Норвегія у цьому процесі передбачає підготовку відповідного плану заходів. Підготовка проекту цього документа буде здійснюватися в 2016 році з урахуванням досягнутого прогресу з організації пробації в Україні за підтримки вже існуючих міжнародних проектів: проекту Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" і канадського проекту "Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні".

Норвезька сторона висловила готовність працювати з українською стороною шляхом надання експертної та іншої допомоги, необхідної для виконання завдань у сфері реформ кримінальної юстиції з питань пробації.

Також після оціночної місії до управління ДПтС України в Харківській області, що відбулася 7 березня, норвезькою стороною висловлено готовність сприяти створенню модельного офісу служби пробації за норвезькими стандартами, а під час візиту до Академії Державної пенітенціарної служби 14 березня – налагодженню співробітництва між навчальними закладами Норвегії і України, які опікуються питання підготовки кадрів для пробації.

Також у ході зустрічі норвежці поінформували про прибуття в кінці травня 2016 року до України спеціаліста, який опікується питаннями діяльності пенітенціарних установ. З ним будуть обговорюватися напрями можливої співпраці щодо розвитку української політики виконання кримінальних покарань в місцях позбавлення волі.

На завершення заходу українського стороною зазначено, що модель ефективного офісу пробації може передбачати такі елементи: розумна інфраструктура, яка б ураховувала потреби ефективної і безпечної роботи персоналу, сприяла комфортному спілкуванню з правопорушниками та створенню зони довіри між ними і персоналом; ефективного розподілу функцій та відповідальності персоналу пробації; ефективного менеджменту управління персоналом пробації та контролю якості пробації; створення системи навчання персоналу під час роботи (без відриву від служби); формування бази ресурсів державних та недержавних установ для забезпечення завдань пробації, укладання відповідних угод з цього питання; відпрацювання пробаційних інструментів і методик пробаційної роботи.

Крім цього, сприяння використанню потенціалу Академії ДПтС України у м. Чернігові може зосереджуватися на: перспективах введення у навчальні програми модулів з питань пробації для підготовки персоналу пробації; проведенні тренінгів для підготовки з числа персоналу пробації тренерів, які б проводили відповідне навчання у регіонах, що сприятиме більш широкому охопленню навчанням персоналу, швидкому реагуванню на зміни нормативно-правової бази та впровадження новацій у роботі пробації; створенні площадки для проведення науково-практичних заходів з питань розвитку пробації відповідно до міжнародних стандартів; та започаткуванні діалогу з укладання угоди про співпрацю з питань пробації між навчальними закладами Норвегії і України, які опікуються питаннями підготовки персоналу пробації.

Лінки за темою:

http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/824171 (робоча зустріч в апараті ДПтС, 03.03.2016)
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/825213(візит до Академії ДПтС, 14.03.2016)
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/824222(робоча зустріч в Харкові, 07.03.2016)
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/811885
http://old.minjust.gov.ua/news/48006
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/781978
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/kha/uk/publish/article/123954
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/779318
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/779070
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/708610
https://www.regjeringen.no/en/dep/jd/organisation/Departments/section-for-european-and-international-a/deputy-director-general-tonje-meinich/id592375

Матеріали для скачування (натисни щоб скачати).

Управління міжнародної діяльності
та взаємодії із засобами масової інформації апарату ДПтС України
Владислав Клиша, 2073436, org@kvs.gov.ua

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »