11 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
04.04.2016
Державна пенітенціарна служба України

Інформація щодо результатів співпраці між Представництвом Міжнародної організації «Право на здоров'я» ((HealthRight International) та управліннями кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими
ДПтС України у 2015 році

Протягом 2012-2015 року програма «Сходинки» впроваджувалась у виховну роботу з неповнолітніми у виховних колоніях та слідчих ізоляторах ДПтС України. Просвітницько- профілактичну програму «Сходинки» було схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах комісією з основ здоров'я Науково-методичної Ради з питань освіти і науки, молоді та спорту України (лист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти від 20 листопада 2012 року №14.1/12-Г-358), а також рекомендовано до впровадження в установах Державної кримінально-виконавчої служби (рішення Наукової ради Державної пенітенціарної служби України від 29 листопада 2013 року).
У 2015 році програми «Сходинки» та «Сходинки здоров'я для батьків» впроваджувались у підрозділах кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України у Чернігівській, Одеській, Житомирській, Харківській, Вінницькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Київській областях та м. Києві.
В 2015 році, згідно із планом співпраці між представництвом міжнародної організації «Право на здоров'я» (HealthRight International) та управліннями кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими ДПтС України у 2015р. було проведено:
4 тренінги та навчено 50 нових працівників (психологів та медиків) закладів ДПтС (СІЗО та ВК);
тренінг з супервізії для 14 раніше навчених фахівців КВІ (кримінально-виконавчих інспекцій);
тренінг «Просвітницько-профілактична робота з батьками підлітків, які перебувають у конфлікті із законом, за програмою «Сходинки здоров'я для батьків» для 25 фахівців КВІ з 7 регіонів України, які пройшли навчання за програмою «Сходинки»).
За 2015 рік за програмою «СХОДИНКИ» участь у навчанні взяли 572 молоді особи у закладах ДПС з обраних регіонів України: 319 в СІЗО/ВК; 253 в КВІ (ВК, СІЗО та КВІ було надано технічну підтримку для проведення тренінгів). Залучено 87 батьків та піклувальників через соціальну службу до просвітницько-профілактичної програми «Сходинки для батьків». 50% молоді, яка взяла участь в просвітницько-профілактичній програмі «Сходинки», були перенаправлені для отримання медичних послуг, включаючи консультування з питань ВІЛ- інфекції, тестування та лікування до центрів СНІДу за місцем перебування.
В учбову програму Інституту кримінально-виконавчої служби було введено навчання з тренінгової програми «Сходинки до здоров'я» та «Сходинки здоров'я батьків». За звітний період навчено 120 курсантів 1-2 курсів (майбутніх психологів та юристів).

 

План співпраці між Представництвом міжнародної організації
«Право на здоров’я» (HealthRight International) та ДПтС України на 2016 р.


 

Діяльність

 

 

Відповідальна
організація

 

 

Термін
виконання

 

Примітки

 

 

3. Впровадження навчання підлітків за програмою «Сходинки» у роботу персоналу КВІ:

3.1.

Направлення листів на КВІ, щодо продовження впровадження програми «Сходинки» та «Сходинки здоров’я для батьків», Продовження роботи за просвітницько- профілактичною програмою «Сходинки». Прогноз орієнтовної кількості підлітків- учасників тренінгу та їх батьків.

Управління кримінально- виконавчої інспекції ДПтС України

Березень

Планується залучити 300 підлітків, та 110 батьків неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, які перебувають на обліку в підрозділах КВІ м. Києва та Київської області, Чернігівської, Донецької, Одеської, Харківської, Запорізької, Житомирської, Дніпропетровської та Вінницької областей.

3.2.

 

- збір оціночних анкет (до та після) учасників навчань, прогнозу орієнтовної кількості учасників.

Представництво МО «Право на здоров’я»

Впродовж
2016 року

3.3.

 

-обробка інформації по анкетам

 

грудень

3.2.

Визначення знову призначених співробітників територіальних підрозділів кримінально-виконавчої інспекції, які будуть залучені до тренінгу.

Управлінням кримінально- виконавчої інспекції ДПтС України

Березень

Планується залучити 50 знову призначених працівників (психологи, фахівці з питань соціальної роботи) з територіальних підрозділів КВІ (регіони будуть визначені за результатами кількісного аналізу)

3.3.

Проведення триденного тренінгу для психологів та фахівців з соціальної роботи підрозділів КВІ за програмою «Сходинки» та «Сходинки для батьків:

погодження програми тренінгу та списку учасників із Управлінням кримінально- виконавчої інспекції ДПтС України

підготовка та проведення тренінгу

«Право на здоров’я» спільно із Управлінням кримінально- виконавчої інспекції ДПтС України

27-29 квітня

50 працівників підрозділів КВІ (психологи та фахівці з соціальної роботи) візьмуть участь у тренінгу.

4.

Збір анкет учасників та аналіз даних учасників програми «Сходинки» та «Сходинки для батьків». Проведення спільного прес-заходу за результатами роботи.

«Право на здоров’я»

грудень

 

версія для друку
Розширений пошук »