21 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
14.04.2016
Державна пенітенціарна служба України

Голова ДПтС України В.М. Палагнюк провів робочу зустріч із учасниками
міжнародної науково-практичної конференції
«Сучасність і перспективи пенітенціарної душпастирської опіки»

14 квітня 2016року в апараті ДПтС України відбулася робоча зустріч учасників міжнародної науково-практичної конференції «Сучасність і перспективи пенітенціарної душпастирської опіки» з Головою Служби Володимиром Палагнюком.
Очільник відомства поінформував присутніх про те, що на сьогодні в установах пенітенціарної служби перебуває 64 тисячі наших співгромадян, для яких слово священнослужителя є дуже важливим.
Для задоволення релігійних потреб в установах Служби облаштовано і діє 105 культових релігійних споруд та функціонує 171 молитовна кімната.
Духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять 1 тис. 176 священнослужителів та волонтерів, які є представниками 103 релігійних конфесій, громад, організацій та церков, офіційно зареєстрованих в Україні.
Загальна політика відомства у взаємодії із представниками релігійних організацій ґрунтується на конституційних принципах, що гарантує кожному засудженому право на свободу світогляду і віросповідання. Це право передбачає свободу сповідувати будь-яку релігію, безперешкодно відправляти одноосібно чи колективно релігійні обряди. Діяльність священиків в установах Служби не обмежується проведенням проповідей. Ведеться робота з розвитку корисної ініціативи та творчих здібностей засуджених. Цьому сприяють організовані виставки художньо-прикладної творчості засуджених на релігійну тематику. Такі заходи вже стали традиційними і привертають велику суспільну увагу.
Значна увага приділяється будівництву нових релігійних споруд. Тільки у минулому 2015 році в установах Служби завершено будівництво двох Храмів, облаштовано одну каплицю та одну молитовну кімнату.
Також учасники робочої зустрічі мали змогу відвідати музей ДПтС України та Храм Преображення Господнього.

Див. також «На международной конференции в Киеве обсудили вопросы пенитенциарной душпастырской опеки» («Спілка православних журналістів»).

Управління соціально-психологічної роботи
із засудженими

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »