13 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
23.04.2016
Державна пенітенціарна служба України

23 квітня 2016 року психологи органів та установ, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, відзначають Всеукраїнський день психолога

Психологічна робота із засудженими та особами, узятими під варту, є одним з важливих напрямків організації діяльності соціально-психологічної служби установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України.

Станом на 19.04.2016 в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ДКВС України працює 234 психолога, ще 20 психологів забезпечують організацію діяльності психологічної служби в територіальних органах управління ДПтС України.

В рамках реалізації Закону України “Про пробацію”, прийнятого 5 лютого 2015 року Верховною Радою України, до штату підрозділів кримінально-виконавчої інспекції включено близько 400 посад психологів, які у подальшому стануть важливою ланкою майбутньої служби пробації.

Головним завданням психологічної служби залишається попередження негативного впливу місць позбавлення волі і забезпечення психологічного супроводу, надання психологічної допомоги засудженим та особам, узятим під варту, розробка та реалізація спільно з персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів індивідуальних, групових програм психокорекційного та педагогічного впливу на засуджених та осіб, узятих під варту, з урахуванням їх індивідуальних особливостей, ступеня соціально-педагогічної занедбаності тощо.

При виконанні зазначених завдань психологи виконують психодіагностичну, дослідницьку, консультативну, корекційну, профілактичну, прогностичну та просвітницьку функції.

Завдяки високому професійному рівню підготовки та якісному виконанню своїх службових обов’язків персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, у тому числі психологами, протягом поточного року вдалося попередити 15 спроб самогубства серед засуджених та осіб, узятих під варту.

Керівництво ДПтС України вживає заходів з підвищення престижності та авторитету роботи психологічної служби, а також зміцнення її кадрового ядра.

Так, з нагоди 18 річниці з дня утворення центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань та Всеукраїнського дня психолога за високі показники у службі, особисту ініціативу, сумлінні та самовіддані дії при виконанні службових обов’язків, персонал, який працює в органах та установах ДКВС України на посадах психологів, був нагороджений відомчими відзнаками, премійований грошовими нагородами тощо.

Авторитет психологічної служби зміцнюють її рядові співробітники (психологи), які не тільки добросовісно виконують свої посадові обов’язки, але й займаються науково-дослідницькою діяльністю, розвиваючи пенітенціарну психологію як галузь науки (юридична психологія).

У 2016 році вклад психологів органів та установ, що належать до сфери управління ДПтС України був визнаний Асоціацією психіатрів України. Зокрема, 14 квітня 2016 року в рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Від спеціалізованої психіатричної допомоги до системи охорони психічного здоров’я», було вручено премію Асоціації психіатрів України лікаря Гааза психологу управління ДПтС України в Харківській області капітану внутрішньої служби Пєтуховій М.В.

Сподіваємось, що пенітенціарні психологи займуть своє гідне місце поміж багатьох поважних та важливих професій.

Управління соціально-психологічної роботи із засудженими
апарату ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »