14 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
26.04.2016
Державна пенітенціарна служба України

В апараті ДПтС України відбулися заходи з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

На виконання Указу Президента України від 14 грудня 2015 року № 702/2015 в апараті та територіальних органах і установах Державної пенітенціарної служби України організовано низку заходів із вшанування подвигу ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Так, 26 квітня 2016 року, в Храмі Преображення Господнього, що розташований на території ДПтС України, відбулась панахида за загиблими, які ціною власного життя приборкали «мирний» атом, що вирвався на волю в ніч з 26 на 27 квітня 30 років тому та став найбільшою техногенною катастрофою всього людства.

У перші ж хвилини після аварії на ЧАЕС по тривозі було піднято сотні тисяч людей різних спеціальностей і професій. Серед них були пожежники, медики, військовослужбовці, та працівники органів внутрішніх справ, в числі яких на той час були і співробітники Державної кримінально-виконавчої служби України (тоді - Головне управління виконання покарань у складі МВС).

Лише згодом суспільством було усвідомлено масштаби Чорнобильської катастрофи та оцінено подвиг ліквідаторів наслідків тієї аварії. За виявлену мужність при ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 3 пожежних були удостоєні звання Героя Радянського Союзу (лейтенанти Володимир Правик і Віктор Кібенок, майор Леонід Телятніков), 742 працівники ОВС – нагороджені державними нагородами Союзу РСР та України. Понад 20 співробітників ДКВС України були відзначені орденами та медалями.

Цінуючи подвиг всіх ліквідаторів і колег зокрема, шануючи їх відважність і мужність, проявлені під час ліквідації наслідків аварії, на території апарату ДПтС України сьогодні було урочисто відкрито меморіальний камінь.

Хвилиною мовчання під час урочистих зборів керівництво та персонал відомства вшанував тих, кого вже немає в живих.

У зверненні до присутніх Голова Державної пенітенціарної служби України Володимир Миколайович Палагнюк вкотре закликав колег подякувати ветеранам за їх героїзм, за подароване майбутнє, за перемогу у війні з атомом.

Голова Асоціації ради ветеранів ДКВС України Іван Васильович Штанько здійснив екскурс у минуле, згадав події тієї ночі, та зазначив про масштаби трагедії – мільйони загиблих, сотні населених пунктів, що стали пусткою і живим свідком тієї аварії.

Він також вручив ордени та нагороди співробітникам і пенсіонерам ДКВС України, які не з чужих слів, а власного досвіду знають про ті події, бо є ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи.

Вчинок наших співробітників-ліквідаторів поціновано і Київським міським головою, від імені якого сьогодні вручено подяки окремим людям.

Та нагороди і слова вдячності не зітруть із пам’яті людства Чорнобиль, який чорною стрічкою ще довго нагадуватиме про страшну трагедію.

Див. більше фото на офіційній сторінці ДПтС України на Facebook.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »