21 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
26.04.2016
Державна пенітенціарна служба України

Продовжується конструктивна співпраця між ДПтС України та
Радою Європи в рамках Регіонального проекту "Сприяння
пенітенціарній реформі (від карального до реабілітаційного підходу)"

21 квітня 2016 року представники апарату Державної пенітенціарної служби України долучилися до роботи круглого столу на тему: «Реагування органів кримінальної юстиції на проблему переповненості в’язниць в Україні», організованого в рамках Регіонального проекту Ради Європи "Сприяння пенітенціарній реформі (від карального до реабілітаційного підходу)".

Участь у роботі круглого столу взяли Перший заступник Міністра юстиції України Севостьянова Наталія Ілларіонівна, директор Департаменту взаємодії із органами влади та інформаційно-аналітичної роботи Міністерства юстиції України Козловська Наталія Анатоліївна, Народний депутат України Голова підкомітету з питань діяльності Державної пенітенціарної служби Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Мірошниченко Юрій Романович, посадові особи Генеральної прокуратури України і Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники суддівського корпусу, представники Офісу Ради Європи в Україні, менеджери проектів Ради Європи, національні та міжнародні експерти, а також представники громадянського суспільства та неурядових громадських організацій.

В рамках проекту в 2015 році було проведено дослідження в Вірменії, Грузії, Молдові та Україні щодо протидії переповненню в’язниць, включаючи такі напрями дослідження: запобігання рецидиву, пенітенціарне переповнення, підготовка засуджених до звільнення, умовно-дострокове звільнення, пробація та реабілітація.

За результатами проведеного дослідження міжнародними експертами Ради Європи підготовлено доповідь, яка стала головною метою для обговорення під час круглого столу. Доповідь висвітлює поточну ситуацію в Україні, пов’язану з прогресивним досвідом вирішення переповненості пенітенціарних установ і поліпшення виправлення осіб, позбавлених волі. Також доповідь включає низку рекомендацій та загальних висновків по різних напрямках діяльності системи кримінальної юстиції в Україні.

Учасники круглого столу наголосили на важливості та подальшій необхідності участі міжнародних інституцій, таких як Рада Європи, у процесі надання експертної, консультативної та технічної допомоги на шляху впровадження міжнародних стандартів дотримання прав людини в місцях несвободи та переходу від карального до реабілітаційного підходу як основи механізму взаємодії між органами кримінально-виконавчої служби та засудженими.

Управління міжнародної діяльності та взаємодії із ЗМІ
Управління кримінально-виконавчої інспекції

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »