13 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
12.05.2016
Державна пенітенціарна служба України

Фінсько-українські контакти, обмін інформацією
з питань кримінальної юстиції по роботі з правопорушниками

12 травня 2016 року проведено неофіційну ознайомлювальну робочу зустріч з колишнім керівником однієї з пенітенціарних установ Агенції з питань виконання кримінальних санкцій Фінляндії, колишнім членом Європейського комітету проти катувань пані Сонею Куртен-Вартіо (Sonja Kurten-Vartio).
У ході дискусій Куртен-Вартіо поінформувала представників апарату ДПтС про історичні етапи розвитку системи кримінальної юстиції по роботі з правопорушниками до і після винесення вироку, застосування інших примусових засобів впливу, альтернативних позбавленню волі. Зокрема, вона зазначила, що у Фінляндії передбачається більш широке застосування пробації на заміну позбавленню волі, а поміщення громадян до в'язниці є крайнім засобом впливу при умові високого ризику вчинення повторного правопорушення.
Реалізація державної політики з питань виконання кримінальних покарань здійснюється Агенцією з питань виконання кримінальних санкцій у тісній взаємодії з Департаментом з питань кримінальної політики Міністерства юстиції Фінляндії. Останній підрозділ Мін’юсту визначає стратегію розвитку кримінальної і кримінально-виконавчої політики в Фінляндії. Очолює Агенцію з питань виконання кримінальних санкцій Генеральний директор, який забезпечує безпосередню  організацію виконання покарань і примусових заходів впливу в трьох міжрегіональних адміністративних округах. У 2016 році на обліку пробації перебувало 3,5 тис. клієнтів, в місцях позбавлення волі – 3,1 тис. осіб.
"Реформи пенітенціарної системи у Фінляндії розпочалися у 2001 році та були обумовлені необхідністю зміни державної політики, яка б вплинула на зменшення чисельності осіб, які перебували в пенітенціарних установах", – на кінець поінформувала пані Куртен-Вартіо.
На завершення зустрічі сторони погодилися з необхідністю підтримання тісного діалогу щодо обміну інформацією з питань кримінальної юстиції.

Лінки за темою:
http://www.vankeinhoito.fi/en/index.html

Управління міжнародної діяльності
та взаємодії із засобами масової інформації апарату ДПтС України
Владислав Клиша, 2073436, org@kvs.gov.ua

версія для друку
Розширений пошук »