10 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
19.05.2016
Державна пенітенціарна служба України

Про результати проведення в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах спеціальних операцій під умовними найменуваннями "Заслон" та "Щит"

З метою забезпечення правопорядку в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ДПтС України під час Великодніх та травневих свят, надійного перекриття каналів надходження до зон, що охороняються, заборонених до використання речей і предметів, а також запобігання їх виготовленню засудженими та особами, взятими під варту, окремим дорученням Голови ДПтС України Палагнюка В.М. від 18.04.2016 № 278-16, а також відповідно до наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань від 22.10.2004 № 205/дск у період з 21 по 30 квітня 2016 року проведено спеціальну операцію під умовним найменуванням "Заслон", а у період з 30 квітня 2016 року по 10 травня 2016 року особовий склад було переведено на посилений варіант несення служби із проведенням спеціальної операції під умовним найменуванням "Щит".

Згідно з інформацією, що надійшла до ДПтС України, для керівництва та координації дій персоналу підпорядкованих установ, у територіальних органах були створені штаби на чолі з першими заступниками начальників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

Вживалися заходи, спрямовані на забезпечення засуджених та осіб, узятих під варту, харчуванням згідно із встановленими нормами, проведення з ними індивідуально-виховної та профілактичної роботи, забезпечено безперебійну роботу комунально-побутових об’єктів.

Протягом спеціальних операцій оперативними службами було виявлено:
- 735 засуджених, схильних до виготовлення заборонених предметів та втягування працівників у неслужбові стосунки (під час аналогічної операції у період Новорічних та Різдвяних свят – 705);
- 128 осіб з числа персоналу, які підозрюються або потенційно схильні до встановлення неслужбових стосунків (178);
- 183 родичів засуджених та інших осіб, які підозрюються у постачанні засудженим заборонених предметів (248);
- 835 місць виготовлення або зберігання заборонених речей та предметів (567);
- до територіальних органів внутрішніх справ та Служби безпеки України направлено 215 повідомлень з питань незаконного надходження до установ заборонених предметів (174).

За спробу передати заборонені предмети на 21 особу оформлені матеріали щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності (31).

Персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів вживалися заходи щодо перекриття каналів надходження до засуджених заборонених предметів. З цією метою проведено 221 загальний обшук.

За результатами обшуків, проведених на території зон, що охороняються, вилучено: 19,5 л. спиртних напоїв, 1900 л. браги, 519 гривень та 671 мобільний телефон.

При спробі доставки до зон, що охороняються, вилучено: 440 грам наркотичних речовин, майже 260 літрів спиртних напоїв, 8100 гривень, 592 мобільних телефони.

Персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів вживалися відповідні заходи щодо перекриття каналів надходження до засуджених заборонених предметів. Найбільш яскравими прикладами результатів роботи персоналу установ виконання покарань під час проведення спеціальних операцій є наступні:

22.04.2016 співробітниками відділу нагляду і безпеки Дзержинської виправної (№ 2) при догляді передачі у буханці хлібу було виявлено два мобільних телефони, всередині паперової пачки з написом "кухонна кам’яна сіль" два мобільних телефони, в двох пластикових пляшках з надписом на етикетці "Байкал" об’ємом два літра кожна та в пластиковій пляшці з надписом на етикетці "Pepsі" об’ємом два літри темно-коричнева рідина з явними ознаками спирту, всередині пачки паперових серветок - 200 гривень.

05.05.2016 співробітниками цієї ж установи під час догляду передачі в рулоні туалетного паперу виявлено 200 гривень, в трьох булках з маком - три мобільних телефони; в трьох пачках соку з написом на етикетці "НАШ СІК" темно-коричневу рідину з явним запахом алкоголю.

26.04.2016 в районі ділянки периметру №2 Сокальської виправної колонії (№ 47) невідомими особами здійснено перекид. При огляді внутрішньої забороненої зони персоналом установи було виявлено та вилучено три пакунки обмотані скотчем в яких знаходились вісім мобільних телефонів, п’ять сім-карт до них, дві колоди гральних карт та шість пластикових пляшок з прозорою речовиною на спиртовій основі ємністю п’ять літрів.

28.04.2016 в Шепетівській виправній колонії (№ 98) під час проведення догляду громадянина К., який заїжджав в охороняєму зону за готовою продукцією на автомобілі "КАМАЗ", було виявлено та вилучено гроші в сумі 3627 гривень.

28.04.2016 громадянин С. через маскувальну огорожу Ладижинської виправної колонії (№ 39) здійснив перекид 5 літрів рідини з різким запахом спиртного та 14 мобільних телефонів, після чого був затриманий працівниками установи.

Під час проведення спеціальних операцій "Заслон" та "Щит" працівниками апарату ДПтС України проведені перевірки практичного виконання запланованих цими операціями заходів в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах 4 територіальних органів ДПтС України.

Результати проведення спеціальних операцій під "Заслон" та "Щит" 16.05.2016 розглянуті на апаратній нараді при керівництві ДПтС України.

В цілому, заходи, вжиті ДПтС України для забезпечення належного правопорядку в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, дозволили залишити оперативну обстановку керованою.

Департамент охорони, нагляду і безпеки
режиму та контролю за виконанням
судових рішень ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »