14 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
20.05.2016
Державна пенітенціарна служба України

Стан
 реалізації спільного з Радою Європи та Європейським Союзом проекту «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні»
на 2015-2017 роки

Проект «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні» на 2015-2017 роки реалізовується (далі – проект) з липня 2015 року.
Основними завданнями проекту є:
приведення умов виконання покарань, пов'язаних з позбавленням волі, до європейських стандартів;
запровадження сучасних методів в’язничного менеджменту;
удосконалення реабілітаційних підходів в роботі із засудженими;
удосконалення роботи щодо проведення ефективних внутрішніх інспекцій установ виконання покарань;
вироблення дієвих механізмів розгляду скарг засуджених.
Слід зазначити, що завдання проекту збігаються із завданнями, визначеними у Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 - 2020 роки, схваленою Указом Президента України від 20 травня 2015 року № 276.
Проект реалізовується на базі шістьох пілотних установ виконання покарань чотирьох регіонів України, з яких дві установи для тримання чоловіків, дві – для тримання жінок та дві – для тримання неповнолітніх осіб чоловічої статі.
Пілотними установами виконання покарань визначено Стрижавську виправну колонію (№ 81) Вінницької області, Білоцерківську виправну колонію (№ 35) Київської області, Надержинщинську виправну колонію               (№ 65) та Кременчуцьку виховну колонію Полтавської області, Чернігівську виправну колонію (№ 44) та Прилуцьку виховну колонію Чернігівської області.
Крім того, до процесу реалізації проекту залучено апарат ДПтС України, територіальні управління ДПтС України зазначених областей та три навчальні заклади кримінально-виконавчої служби.
Реалізація заходів проекту здійснюється відповідно до піврічних планів.
Станом на 03 травня 2016 року в рамках проекту реалізовано наступні заходи:
1. Експертами проекту надано 25 рекомендацій щодо удосконалення реабілітаційного підходу в роботі із засудженими в установах виконання покарань.
2. Здійснено навчальний візит української делегації до Великобританії          (23-27 листопада 2015 року) з метою ознайомлення з пенітенціарною системою Великобританії.
3. В пілотних установах виконання покарань розроблені міні-проекти по окремих напрямах реабілітаційної роботи із засудженими.
4. Підготовлено брошуру щодо прав та обов’язків засуджених та ув’язнених.
5. Розроблено нову редакцію Кодексу етики та службової поведінки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
6. Здійснено переклад українською мовою та надруковано посібник, розроблений Радою Європи для медичного персоналу пенітенціарних установ та іншого персоналу, відповідального за стан здоров’я засуджених та ув’язнених.
7. Проведено низку семінарів та тренінгів з пенітенціарним персоналом, залученим до реалізації проекту, щодо:
- основ проектного менеджменту (15 вересня 2015 року, м. Київ);
- схеми проведення внутрішніх інспекцій установ виконання покарань та презентації «Чотирьох принципів ефективної в’язниці» (23 вересня 2015 року, м. Київ);
- сучасних підходів до управління в’язницею (25 вересня 2015 року,                м. Київ);
- застосування до засуджених окремих реабілітаційних підходів, здобуття соціальних навичок засудженими та підготовки їх до звільнення (10-11 березня 2016 року, м. Біла Церква);
- здобуття соціальних навичок засудженими, запобігання скоєнню засудженими суїцидальних вчинків та самоушкоджень (14-15 березня 2016 року, м. Полтава);
- навчання керівників кіноклубів медіа-просвіти Docudays UA з числа персоналу пілотних установ виконання покарань (22-23 березня 2016 року,                м. Біла Церква);
- медичної етики та європейських стандартів при наданні медичної допомоги у пенітенціарних установах (5-8 квітня 2016 року, м. Київ);
- в’язничного менеджменту та застосування до засуджених реабілітаційних підходів (25-27 квітня 2016 року, м. Київ).
Протягом 18-20 травні 2016 року на базі Надержинщинської виправної колонії (№ 65) та Білоцерківської виправної колонії (№ 35) заплановано проведення відпрацювання методики в’язничної інспекції, що використовується в європейських пенітенціарних системах, за підсумками якого у Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України буде проведено семінар з керівництвом пілотних установ виконання покарань.
Реалізація заходів проекту здійснюється за безпосередньою участю експертів з Великобританії, Ірландії, Грузії та України.

Управління міжнародної діяльності
 та взаємодії із засобами масової інформації

версія для друку
Розширений пошук »