19 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
03.06.2016
Державна пенітенціарна служба України

Інформація щодо взаємодії Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» з Білоцерківським училищем професійної підготовки персоналу ДКВС України

Створення органу пробації є нагальною потребою України, значним кроком до реформування Державної кримінально-виконавчої служби України та впровадження європейських стандартів реабілітації засуджених і виконання покарань. Завдання забезпечення якісної професійної первинної та спеціалізованої підготовки персоналу пробації стало одним із першочергових для Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу ДКВС України, у зв’язку з значними змінами та розширенням функцій органу пробації у порівнянні з кримінально-виконавчою інспекцією, а також збільшенням його штатної чисельності.
Із 2015 року значну допомогу в ефективній організації та методичному забезпеченні професійної підготовки персоналу кримінально-виконавчої інспекції надають викладачам училища міжнародні експерти.
З вересня 2015 року триває тісна співпраця викладачів училища з експертами проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» щодо розробки навчальних програм та посібників щодо навчання пробаційної діяльності та застосування пробаційних інструментів.
Так, 29 вересня 2015 року в рамках проведення експертної місії з питань пробації вперше відбулася робоча зустріч експертів Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», міжнародного консультанта, колишнього заступника Генерального директора Національної служби пробації Англії й Уельсу Девіда Перрі та координатора проектуІрини Жаронкіної з керівництвом та викладачами училища. Учасники обговорили питання щодо сучасних концепцій навчання персоналу пробації, особливостей організації та проведення в училищі первинної (30 діб) і спеціалізованої (12 діб) професійної підготовки працівників кримінально-виконавчої інспекції, видозміни існуючої програми первинної профпідготовки персоналу пробації у зв’язку з прийняттям ряду законодавчо-нормативних документів.
09 грудня 2015 року експерти Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» надали консультативну експертну допомогу викладачам училища щодо розробки навчальної програми для працівників кримінально-виконавчої інспекції з питань пробації дорослих та вдосконалення методики викладання за цією програмою, ознайомили персонал кримінально-виконавчої інспекції, який проходив навчання в училищі, з історичними аспектами розвитку пробації в Європі. Під час заходу учасниками були обговорені питання щодо інтерактивних форм і методів навчання персоналу пробації, результатів спільної роботи експертів Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та викладачів училища над створенням нової навчальної програми підготовки працівників кримінально-виконавчої інспекції з питань пробації дорослих, кваліфікаційних вимог та профілю компетентності працівника пробації, врахування спеціалізації тощо.
Протягом лютого 2016 року викладачами Білоцерківського училища та представниками апарату ДПтС України спільно з експертами Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» розроблено навчальну програму для персоналу кримінально-виконавчої інспекції з вивчення пробаційних методик роботи з дорослими, навчальний посібник для слухачів та навчально-методичний посібник для тренерів «Методики роботи працівника пробації з дорослими».
28 березня 2016 року міжнародні експерти Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провели для викладачів пізнавальний тренінг з теми:«Методи навчання». Під час заняття зроблено акцент на використанні інтерактивних методів, форм і засобів навчання персоналу ДКВС України в училищі. Після тренінгу проведено двотижневе навчання викладачів Білоцерківського училища щодо викладання ними 12-денної навчальної програми для працівників кримінально-виконавчої інспекції з питань пробації дорослих, розробленої спільно з експертами Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».
У період із 29 березня по 07 квітня 2016 року експерти Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції» проведи тренінг для викладацького складу училища щодо використання методики оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та визначення криміногенних факторів впливу на поведінку обвинуваченого (засудженого).
Наразі, отримані від міжнародних експертів знання щодо європейських пробаційних методик роботи з дорослими, викладачі училища вже передали 200 працівникам кримінально-виконавчої інспекції (пробації), які на базі Білоцерківського училища ППП ДКВС України з квітня по червень 2016 року вперше проходять 12-денний спеціалізований курс підвищення кваліфікації. Теоретичне вивчення і практичне відпрацювання ними європейських практик пробації допоможе їм методично правильно та компетентно виконувати нові для них функціональні обов’язки.
Співпраця викладачів училища та експертів Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» з питань пробації дорослих триватиме й надалі.
Відповідно до Робочих заходів ДПтС України з виконання Плану дій щодо реалізації положень Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 у травні – червні 2016 року проводиться тренінг для викладачів училища з розробки розширеної навчальної програми (30-денної) для персоналу кримінально-виконавчої інспекції.
Протягом липня міжнародними експертами планується проведення тренінгу для викладачів училища з питань організації та методики проведення 30-денного навчання.
Головною інновацією повинно стати запровадження спеціалізованого дистанційного навчання персоналу кримінально-виконавчої інспекції міжнародним пробаційним методикам роботи з дорослими.

Управління кримінально-виконавчої інспекції
апарату ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »