12 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
03.06.2016
Державна пенітенціарна служба України

Інформація для представників ЗМІ та громадськості

У зв'язку з появою у ЗМІ інформації про те, що нібито у штабі виправної колонії №6 (м. Кіровоград) було вбито засудженого Ткаченкa та жорстоко побито засудженого Лаврова (життя якого також під загрозою), повідомляємо, що 01.06.2016, близько 15 години 15 хвилин, в медичній частині установи справді було констатовано біологічнусмерть засудженого Ткачика Сергія Григоровича, 02.05.1981 року народження, уродженця та мешканця смт. Онуфріївка, Кіровоградської області, раніше неодноразово судимого.

З 29.04.2016 по 16.05.2016 перебував на стаціонарному лікуванні у спеціалізованому лікувальному закладі при Бучанській ВК (№85) управління ДПтС України у м. Києві та Київській області з тяжким діагнозом високої клінічної стадії.

Незважаючи на лікувальні заходи, що проводились, стан хворого залишався тяжким, з прогресією до погіршення.

01.06.2016, близько 12 години 30 хвилин, засуджений Ткачик С.Г. поскаржився на погане самопочуття, в результаті чого до нього було викликано карету швидкої медичної допомоги. По прибуттю медичних працівників до установи, вищевказаного засудженого було оглянуто та визначено його стан нетранспортабельним.

Близько 15 години 10 хвилин, стан здоров'я засудженого Ткачика С.Г. різко погіршився, в результаті чого в.о. начальника медичної частини установи Алексеєнко О.С. спільно з черговим фельдшером Осіповим О.В. розпочали проводити необхідні реанімаційні заходи, але вони позитивних результатів не дали.

По даному факту було викликано слідчо-оперативну групу Кіровоградського відділу поліції головного управління національної поліції в Кіровоградській області, яка задокументувала вищевказаний факт.

Остаточний діагноз причини смерті буде повідомлено після розтину тіла.

Звертаємо Вашу увагу на те, що засуджений Лавров не відбуває і ніколи не відбував покарання в Кіровоградській виправній колонії (№ 6).

Інформуємо також про те, що жодної смерті або інших випадків тілесних ушкоджень 01.06.1016 в вище зазначеній установі не було.

В рамках реалізації міжнародних конвенційних стандартів ООН щодо національного превентивного механізму 2 червня 2016 року надано всебічне сприяння у відвідуванні Кіровоградської виправної колонії (№6) представниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Представники Секретаріату поспілкувалися із засудженими, кардинальних зауважень і пропозиції не надходило.

Станом на сьогодні оперативна обстановка в Кіровоградській виправній колонії (№ 6) та інших установах області (в т.ч. у Петрівській виправній колонії (№ 49) і Кіровоградській УВП (№ 14)) є контрольованою та стабільною.

Тому викладена інформація на сайті суспільного проекту "Синдикат" та інші матеріали, що поширюється через інші ЗМІ і окремих екс-працівників Державної кримінально-виконавчої служби України, є недостовірною та неправдивою.

Управління міжнародної діяльності та взаємодії із ЗМІ апарату ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »