25 лютого 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
03.06.2016
Державна пенітенціарна служба України

Організація діяльності будинків дитини про виправних колоніях для засуджених жінок

У структурі Державної кримінально-виконавчої служби України функціонує дві виправні колонії для тримання засуджених жінок при яких діють будинки дитини (Чернігівська виправна колонія управління ДПтС України в Чернігівській області (№44) та Чорноморська виправна колонія управління ДПтС України в Одеській області (№74)). Засуджені жінки мають право влаштовувати в будинки дитини своїх дітей віком до трьох років.

Станом на 01 червня 2016 року в зазначених будинках дитини перебувало 42 дитини (у Чорноморській виправній колонії (№74) – 35, у Чернігівській виправній колонії (№44) – 7).

У будинках дитини діти перебувають під опікою адміністрації дитячого закладу на повному державному забезпеченні, їм створюються умови, необхідні для нормальної життєдіяльності та розвитку. За час перебування у будинках дитини діти оздоровлюються, проходять курс реабілітації.

Протягом п’яти місяців 2016 року адміністраціями установ було надано сприяння щодо отримання державної допомоги при народженні дитини 40 жінкам.

Кошти було перераховано на особистий рахунок дитини у банківських установах.

Медичним персоналом виправних колоній проводиться навчання матерів навичкам загального догляду за дитиною. Обслуговування матерів і дітей проводиться як штатними кваліфікованими лікарями установи, так і фахівцями Міністерства охорони здоров'я.

У будинках дитини при виправних колоніях проводяться урочисті культурно-масові та просвітницькі заходи, до участі в яких долучаються представники служб у справах дітей, духовенство, соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, органів управління освітою, працівники культурно-просвітницьких закладів, інші зацікавлені державні органи, громадські та релігійні організації.

З метою естетичного виховання дітей у будинках дитини постійно проводяться свята. Вихователями складаються сценарії, що враховують вікові та індивідуальні особливості кожної дитини. Для гармонійного розвитку дітей Будинку дитини проводяться екскурсії до міських парків, зоопарку, дельфінарію.

Окрім того, практично в усіх слідчих ізоляторах обладнано спеціалізовані камери для утримання підслідних жінок з дітьми та вагітних жінок.

Управління соціально-психологічної
роботи із засудженими
апарату ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »