19 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
05.07.2016
Державна пенітенціарна служба України

Пробація Латвії – латвійці високо оцінили результати проведеної роботи з впровадження пробації в Україні та запропонували свою підтримку

5 липня 2016 року представники апарату ДПтС України і Міністерства юстиції України провели робочу зустріч з представниками Державної служби пробації Латвії. Захід відбувався в приміщенні апарату Пенітенціарної служби.

Мета зустрічі передбачала інформування латвійської сторони про обсяг проведених робіт в Україні, спрямований на впровадження і сталий розвиток пробації. Також, латвійцям надано можливість відвідати один із підрозділів кримінально-виконавчої інспекції в м. Києві.

У ході зустрічі латвійців поінформовано про національні особливості положень Закону України "Про пробацію". Надано інформацію про результати роботи, проведеної за підтримки існуючих міжнародних проектів Євросоюзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні", українсько-канадського проекту "Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні" та інших проектів у цій сфері.

Латвійська сторона високо оцінила український прогрес у створенні за підтримки Канади пілотних "Центрів відвідування для дітей у конфлікті із законом" у містах Запоріжжі, Мелітополі, Івано-Франківську і Львові та відповідно і пов’язаної з цим роботи щодо розроблених методик підготовки досудової доповіді щодо неповнолітніх у конфлікті із законом, когнітивно-поведінкових втручань, мотиваційного інтерв’ювання, програми для роботи з неповнолітніми "Мотивація до змін", розробки методичних матеріалів для підготовки викладачів і включення до навчальної програми персоналу пробації у 2015-2016 роках.

Представники Державної служби пробації Латвії звернули увагу українців на необхідність подальшого підтримання рівня міжнародної співпраці, що сприяє адаптації іноземного досвіду пробації до національних потреб, зокрема, необхідності поетапного впровадження деяких функцій пробації, виходячи із матеріально-фінансових і кадрового ресурсів.

Олександр Кубраков (радник Міністра юстиції України), враховуючи зазначене вище, зауважив про необхідність впровадження пробації в умовах оптимізації використання фінансових ресурсів з максимальним покриттям території, де будуть діяти підрозділи пробації.

"Важливим аспектом впровадження пробації, спираючись на латвійський досвід, є усвідомлення персоналом, який готовий і здатен працювати по-новому – відійти від "простих" функцій контролю і нагляду до функцій соціального супроводу і допомоги суб'єктам пробації, вирішення їх потреб, усунення факторів, що впливають на рецидив правопорушення. Особливу роль у зниженні фактору ризику нового правопорушення є участь самих громад, де перебуває суб’єкт пробації, робота волонтерів у цій справі", – зазначив представник Державної служби пробації Латвії Яніс Джардінс (Jаnis Zаrdins).

Олег Янчук (начальник управління кримінально-виконавчої інспекції апарату ДПтС) зазначив, що у рамках реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 - 2020 роки, що була схвалена Указом Президента України від 20.05.2015 №276, продовжується робота з напрацювання національних інструментів пробації у рамках проекту Євросоюзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" за участі експертів Англії.

"В рамках співпраці з проектом Європейського Союзу зусилля зосереджувалися на визначенні порядку розроблення і реалізації пробаційних програм у сфері пробації – на виході проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку розроблення та реалізації пробаційних програм". Розроблено національний інструмент оцінки ризиків вчинення дорослими правопорушниками повторних злочинів і проект методичного посібника щодо роботи з оцінкою ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень. Розроблено дві навчальні програми для персоналу пробації: 30-денна програма початкової підготовки для знову прийнятого персоналу пробації та 10-денна програми підвищення кваліфікації для діючого персоналу пробації. Майже завершено роботу з розробки технічної документації зі створення бази даних і ведення справ суб’єктів пробації та IT-інфраструктури для української пробації", – зазначив Янчук.

На завершення пан Янчук зазначив, що експерти проекту Євросоюзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" надали консультації щодо доопрацювання при підготовці до першого і другого читань проекту закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених" (реєстр. №2490а) в частині пробації.

Владислав Клиша (начальник управління міжнародної діяльності та взаємодії із засобами масової інформації апарату ДПтС) зазначив, що з огляду на існуючий прогрес у виконанні проектних заходів в 2015-2016 роках, європейська сторона надала попередню згоду передбачити пряме секторальне фінансування на розвиток інфраструктурної складової пробації в Україні з використанням потенціалу співпраці з ЄС – інструменту Twinning.

Підсумовуючи, представники латвійської пробації зазначили, що процеси, які відбуваються із впровадженням пробації в Україні відповідають європейським підходам організації роботи та управління при обмежених ресурсах на національному рівні. Особливу увагу вони звернули на необхідність забезпечення сталості в передачі набутого досвіду і результатів вже проведеної роботи відповідному структурному підрозділу з питань пробації в Міністерстві юстиції України і важливості збереження "людського ресурсу", який є компетентний у цій сфері.

На кінець латвійці висловили готовність надавати консультативну і методичну допомогу щодо впровадження пробації в Україні в режимі "ad hoc" – запит-відповідь у стислі строки.

Матеріали для скачування:

Управління міжнародної діяльності та
взаємодії із засобами масової інформації
Владислав Клиша, org@kvs.gov.ua, + 38 044 207 34 36

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »