12 грудня 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
03.08.2016
Державна пенітенціарна служба України

Спростування інформації про нераціональне використання ДПтС України коштів державного бюджету, нібито допущене при закупівлі риби замороженої

Днями у телепрограмі «Наші гроші», що виходить в ефірі «24 каналу», було неправдиво висвітлено тему закупівлі Державною пенітенціарною службою України риби замороженої (путасу та сардинели).

Зокрема, в зазначеній програмі було зазначено, що даний вид риби коштує в супермаркетах м. Києва значно дешевше, ніж вартість, за якою її придбала ДПтС України.

З цього приводу офіційно повідомляємо, що ДПтС України є державним органом виконавчої влади, який здійснює закупівлю товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, в тому числі й для харчування засуджених та осіб, узятих під варту, відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», що передбачає здійснення державних закупівель виключно шляхом оголошення та проведення конкурсних торгів.

Тобто придбання продуктів харчування у мережі роздрібної торгівлі для потреб ув’язнених, що утримуються в підпорядкованих ДПтС України слідчих ізоляторах чи установах виконання покарань, не передбачено законодавством та не є можливим.

Відповідно до зазначеного вище Закону, замовник (орган державної влади) визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено згідно із зазначеним Законом, на основі цінових пропозицій. Відповідно, наприкінці квітня 2016 року відбувся конкурс, в рамках якого із двох поданих пропозицій було обрано ту, якою запропоновано найнижчу ціну на рибу (обрано найбільш економічно вигідну пропозицію).

У вартість товару – предмету договору між ДПтС України та переможцем конкурсних торгів, входить ціна на саму продукцію, її упаковку та доставку до установ відомства по всій Україні. Цінова пропозиція формується самими учасниками – фірмами та підприємствами, які виявляють бажання взяти участь у конкурсних торгах.

Щодо якості продукції, що постачається в установи ДПтС України, слід зауважити, що в сюжеті не сказано, з якої саме установи було взято рибу путасу для проведення лабораторного дослідження на виявлення в ній гельмінтів. Відповідно, перевірити достовірність цієї інформації не вбачається можливим.

При цьому інформуємо, що закупівля цього виду риби (путасу та сардинели) здійснюється ДПтС України протягом останніх двох років. Випадків харчового отруєння засуджених чи осіб, узятих під варту, за вказаний період не зафіксовано. Такий вид риби відповідає вимогам ДСТУ 4378:2005.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »