13 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
04.08.2016
Державна пенітенціарна служба України

В телевізійний ефір вийшов п’ятдесят перший випуск проекту управління ДПтС України у Дніпропетровській області «Територія каяття» (ВІДЕО)

04 серпня в телевізійний ефір вийшов п’ятдесят перший випуск відомчої програми управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області «Територія каяття». Продовження складної та неоднозначної теми «Виправлення за гратами: міф чи реальність» було продемонстроване глядачам телепроекту.

Говорити про успішне виправлення та ресоціалізацію можливо лише у тому випадку, коли у засудженого після звільнення вирішені всі проблеми як соціального, так і побутового плану. У цьому переконували і експерти, і самі засуджені.

Соціологи, психологи та пенітенціарії запевняють, що говорити про остаточну зміну свідомості засудженого безпосередньо під час відбування покарання неможливо, у цей період можна лише зробити певні кроки у цьому напрямку. А от більшість засуджених переконані, що в тюремній дійсності більше шансів деформувати свою свідомість у бік злочинної, аніж добропорядної. Своїми думками вони ділилися під час інтерв’ю. Засуджений Андрій, наприклад, за гратами сидить уже втретє. «Дійшло вже до того, що зустрічав знайомих у кожній камері слідчого ізолятору, та і життя у колонії для мене стало звичним», - говорить Андрій. Засуджені герої переконували знімальну групу і в тому, що завжди в тюремній дійсності існують так звані «професійні злочинці», які постійно порушують встановлений режим. З одним із них вдалося поспілкуватися і журналістам.

Тюрма, звичайно, досить непросте місце. Людські пристрасті тут розростаються до якихось страшних меж. Утім не втратити себе в таких умовах можливо, і підтвердженням цьому стають життєві історії колишніх в’язнів, які поділилися своїми секретами під час інтерв’ю.

Сьогодні у суспільстві багато говорять про реформу пенітенціарної системи. Деякі правознавці прогнозують навіть повну ліквідацію тюрем. Утім, що прийде на зміну традиційного інституту виконання покарань поки однозначної відповіді немає. Коли ми починаємо міркувати про те, яким має бути покарання, виявляється маса питань, несподіваних висновків і протиріч.

Безумовно, виправлення засудженого виходить за рамки тюремних стін. Усвідомлення засудженим своєї провини, щире каяття з приводу вчиненого, намір розірвати зі злочинним минулим – це справа особистого вибору людини. Таке головне послання людям, які переступили закон, намагався донести творчий колектив соціального телепроекту «Територія каяття».

Довідка: Всі прихильники телевізійного проекту «Територія каяття», мають змогу ознайомитися з випусками програми в ефірі 9 телеканалу кожний другий вівторок о 18:45 та неділю об 11:45. Попередні випуски програми транслюються в ефірі телеканалу «Регіон» у неділю о 10:30 з повтором у вівторок о 20:00 та в ефірі ТРК «27 канал» щочетверга о 19.40 з повтором у той же час у неділю та вівторок. Також всі бажаючі можуть переглянути випуски проекту на каналі «Територія каяття» відеохостингу «YouTube» та в однойменній групі соціальної мережі «В контакте».

Анна Трушова,
управління Державної пенітенціарної служби
України у Дніпропетровській області

версія для друку
Розширений пошук »