13 грудня 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
19.08.2016
Державна пенітенціарна служба України

Інтенсифікація навчать з протидії неналежному поводженню в місцях позбавлення волі – працівники апарату Пенітенціарної служби навчались міжнародним стандартам з недопущення катувань

15 серпня 2016 року представники апарату Державної пенітенціарної служби України взяли участь у робочій сесії на тему: "Міжнародні та регіональні механізми попередження катувань".

Мета робочої сесії передбачала ознайомлення представників державних органів влади, у віданні яких перебувають місця тримання позбавлених свободи осіб, з повноваженнями і порядком функціонування міжнародних механізмів моніторингу стану справ з дотримання прав людини: Підкомітету ООН з попередження катувань (ППК), Європейським комітетом проти катувань (ЄКПТ), національним превентивним механізмом під патронатом Омбудсмана України (НПМ).

Захід відбувався у рамках спільного проекту ЄС і Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" та за підтримки Програм розвитку ООН в Україні, Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Міністерства юстиції і Міністерства закордонних справ України.

У робочій сесії взяли участь експерти Микола Гнатовський (Президент ЄКПТ), Арман Данієлян (член ППК) та Валерія Лутковська (Уповноважений Верховної Ради України з прав людини).

Експерти поділилися інформацією і досвідом щодо умов і процедур моніторингу місць позбавлення свободи, переліку установ, що можуть відвідуватися представниками ППК і ЄКПТ, практичними аспектами візитів ППК і ЄКПТ, таких як склад делегації, порядок доступу до місць позбавлення свободи, спілкування з особами, які в них тримаються, доступ до документації, питання конфіденційності.

Участь у заході взяли представники Служби безпеки, Міністерства юстиції, Державної пенітенціарної служби, Міністерства закордонних справ, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Омбудсмана, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Міністерства охорони здоров’я, Державної міграційної служби, Генеральної прокуратури та Національної поліції.

Нагадуємо, що Міністерством юстиції України проводиться робота щодо добору персоналу до новостворених структурних підрозділів апарату Міністерства юстиції України, в т.ч. до Управління забезпечення нагляду та охорони Департаменту організаційного забезпечення діяльності служб Державної кримінально-виконавчої служби України (у зв’язку з ліквідацією ДПтС України). Зазначений підрозділ відповідає на напрям роботи з профілактики і недопущення в місцях позбавлення волі порушень, що є предметом компетенції ППК і ЄКПТ під час візитів до України.

З метою забезпечення наступності в реалізації завдань з профілактики і недопущення неналежного поводження в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, що належать до сфери управління ДПтС України, до сесії "Міжнародні та регіональні механізми попередження катувань" залучалися переможці конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорії "Б" апарату Міністерства юстиції України, які будуть обіймати керівні посади Управління забезпечення нагляду та охорони Департаменту організаційного забезпечення діяльності служб Державної кримінально-виконавчої служби України.

Зазначена робота є суголосною з виконанням завдань, що передбачені статтею 6 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які передбачають сталість у проведенні реформ правоохоронних органів на принципах верховенства права і дотримання прав людини.

Лінки за темою:

http://www.coe.int/uk/web/kyiv/news-event/news/-/asset_publisher/9W803G4ii38m/content/working-session-international-and-regional-mechanisms-for-the-prevention-of-torture-?_101_INSTANCE_9W803G4ii38m_viewMode=view/
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/803854
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/807939

Управління міжнародної діяльності та
взаємодії із засобами масової інформації
Владислав Клиша, 207 34 36, org@kvs.gov.ua

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »