20 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
01.09.2016
Державна пенітенціарна служба України

Візит представника ДПтС України до Латвії: вивчаємо міжнародний досвід професіоналізації освіти дорослих

У період із 21 по 28 серпня 2016 року в м. Рига (Латвія) проходила Літня академія країн регіону східного сусідства щодо розгляду питань професіоналізації освіти дорослих.

Академія зібрала міжнародних експертів і представників навчальних закладів, дослідних інститутів, державних та приватних закладів післядипломної освіти України, Молдови, Білорусії та Узбекистану, небайдужих до сучасних практик у сфері освіти дорослих, досвідчених і готових внести вклад у розробку нових навчальних програм, посібників і матеріалів.

Від Державної пенітенціарної служби України у заході брав участь Олег ДУКА, начальник Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу ДКВС України. Візит керівника відомчого навчального закладу до Латвії відбувся завдяки підписаному у минулому році Меморандуму про співпрацю ДПтС України, Міністерства освіти і науки України з представництвом Німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» DVV International у галузі освіти засуджених та персоналу органів і установ виконання покарань.

Організували і цікаво провели навчання учасників у Літній академії Аніта ЯКОБСОНЕ, регіональний директор Німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» DVV International; Саскія ЄШЕНБАХЕР, дослідник і викладач кафедри освіти дорослих і неперервної освіти в Університеті Аугсбургу (Німеччина); Тетяна КЛОУБЕРТ, докторант і дослідник кафедри педагогіки, освіти дорослих і неперервної освіти Університету Аугсбургу (Німеччина); Єдвард ТЕЙЛОР, професор освіти дорослих в Університеті Penn State Harrisburg (США) і Томс УРДЗЕ, член управління латвійської тренінгової компанії Saliedet.Lv, який спеціалізується на розвитку команд та лідерстві (Латвія). Міжнародні експерти доступно розкрили такі теми:

- трансформаційне навчання: теорія, дослідження і практика,

- само-направлене навчання;

- етика освіти дорослих.

Учасники уважно слухали і співвідносили отриману від експертів інформацію до теперішнього стану справ своєї країни в освіті дорослих, активно дискутували щодо інтеграції сучасних міжнародних теоретичних і практичних підходів, обмінювалися власним досвідом із розробки та впровадження ефективних заходів щодо професіоналізації освіти.

Пізнавальним для представників України, Молдови, Білорусії та Узбекистану стало відвідання освітніх центрів для дорослих у містах Ризі й Цесіс та Земгальського регіонального центру розвитку компетенцій. Привернув увагу учасників Центр освіти дорослих Морського коледжу Novikontas (м. Рига) своїми навчальними аудиторіями, оснащеними новітніми симуляторами (капітанськими рубками з засобами керування кораблями різних класів), у яких працівники морської галузі практично відпрацьовують різні ситуаційні вправи.

Заняття у Літній академії країн регіону східного сусідства було плідним і тривало сім незабутніх днів. Щодо проведення вільного від навчання часу, то воно також було досить змістовним. Адже гості відвідали вечірню Юрмалу й екологічне господарство «Ekokruzes», що у селі Яунпіебалга; ознайомилися зі Стежиною здоров’я і рекреаційним центром «Lido»; побували на екскурсії у Рундальському палаці та його парку.

28 серпня ц.р. учасники заходу вирушили з аеропорту «Рига» до рідних міст із великим бажанням поділитися зі співвітчизниками новими знаннями щодо професіоналізації освіти дорослих і враженнями від красивої та яскравої Латвії.

Наталія Захарченко,
викладач-методист – начальник кабінету
педагогічної майстерності
Білоцерківського училища професійної підготовки
персоналу ДКВС України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »