16 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
08.09.2016
Державна пенітенціарна служба України

ЗВІТ про результати публічного громадського обговорення
проекту Закону України
"Про визначення правового статусу засуджених осіб, які відбували
покарання на тимчасово окупованій території або території населених
пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої
повноваження, а також на території, що розташована на лінії зіткнення"

Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 22.06.2016 №6-23/349 організовано і проведено громадське обговорення підготовленого Міністерством юстиції України проекту Закону України "Про визначення правового статусу засуджених осіб, які відбували покарання на тимчасово окупованій території або території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також на території, що розташована на лінії зіткнення".

Громадське обговорення відбувалося у період з 5 липня по 5 серпня 2016 року у формі електронних консультацій шляхом розміщення тексту проекту акта на офіційному веб-сайті ДПтС України.

У ході громадських консультацій надійшли зауваження і пропозиції від представників громадських об’єднань, одного навчального закладу і відповідного представництва ООН, що нижче додаються. Зазначені пропозиції 7 вересня 2016 року направлено до Міністерства юстиції України.

11 серпня 2016 року проведено консультації з представниками громадських організацій із зазначеного вище питання за організаційної підтримки заступника Міністра юстиції Сергія Петухова.

У процесі обговорень учасники робочої зустрічі дійшли висновків, що законопроект потребує доопрацювання, а більшість з них погодилися з тим, що:

1) коло осіб, на яких поширюється дія законопроекту, необхідно розширити, зокрема, крім категорії засуджених осіб, вироки щодо яких набрали законної сили, передбачити також категорії обвинувачених, підслідних та підсудних;

2) виключити процедуру затримання звільненої особи, на яку поширюється дія законопроекту;

3) виключити із законопроекту відсилочні і бланкетні норми, наприклад стосовно адміністративного нагляду за засудженими;

4) передбачити можливість подання клопотання про правове врегулювання статусу засудженого його близькими родичами до суду, розташованого по місцю їх проживання;

5) процедуру оформлення та подачі до суду сформованих документів на виявлену звільнену особу, покласти на органи Національної поліції України.

Пов’язані з темою лінки і матеріали:

1) інформаційне повідомлення про проведення електронних консультацій з громадськістю http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/839421.

2) проект Закону України "Про визначення правового статусу засуджених осіб, які відбували покарання на тимчасово окупованій території або території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також на території, що розташована на лінії зіткнення", що виносися на публічне громадське обговорення з 5 липня по 5 серпня 2016 року http://kvs.gov.ua/zmi/3557PravStatus010720161328.pdf.

3) архів пропозицій до проекту акта, що надійшли до ДПтС України (натисни, щоб завантажити).

Управління міжнародної діяльності та взаємодії
із засобами масової інформації
Державної пенітенціарної служби України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »