14 грудня 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
Грудень   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
111213
14
151617
18192021222324
25262728293031
дата з:
по:
31.05.2017
Державна пенітенціарна служба України

На Дніпропетровщині представлено п’ятдесят дев'ятий випуск соціального телепроекту «Територія каяття» (ВІДЕО)

30 квітня 2017 року в телевізійний ефір та Інтернет-простір вийшов п’ятдесят дев'ятий випуск соціального телепроекту про життя у місцях позбавлення волі «Територія каяття». «Пенітенціарна реформа: кроки до реалізації» - таку назву носив черговий сюжет програми. Цього разу авторський колектив програми намагався розібратися в такій складній і багатогранній темі, як реформування системи виконання покарань.

Продемонструвати глядачам особливості та перші кроки реформи творчій групі проекту допомагали численні експерти: заступник міністра юстиції Денис Чернишов, начальник Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Володимир Мелюхов, начальник управління пробації міжрегіонального управління Вадим Книш, співробітники виправних закладів, соціологи, психологи, науковці та, звісно, засуджені.

Останні роки відбуваються стійкі еволюційні зміни в напрямку гуманізації покарання, що передбачає перехід від суто карального принципу до принципів соціальної реінтенграції правопорушників, що, у свою чергу, сприяє зміцненню суспільної безпеки та мінімізує можливість скоєння повторних злочинів.

Враховуючи європейський досвід, одним із пріоритетів української тюремної реформи законотворці називають ресоціалізацію в'язнів. Планується, що в результаті акцент буде зміщений на соціально-психологічну роботу з засудженими через систему пробації. Це новий для України підхід до роботи з засудженими, що передбачає комплексну підготовку останніх до повернення в суспільство. Про це розповіли експерти в черговому випуску програми "Територія каяття".

Аби оцінити на власні очі, що відбувається за високим парканом, поспілкуватися із засудженими та співробітниками, наша знімальна група направилася до Солонянської виправної колонії (№21), де відбувають покарання чоловіки, за скоєння повторних злочинів.

«Чи відповідає пенітенціарна реформа викликам суспільства - покаже час. Зміни в життєвих стандартах, зразках поведінки та потребах не завжди сприймаються людьми, виникає безліч протиріч і запитань. Змінити громадську думку та нарешті навчитися цінувати кожне людське життя. Ці завдання повинні вирішувати не тільки представники влади та пенітенціарні працівники, а кожен із нас…», - до такого висновку прийшов творчий колектив проекту «Територія каяття».

Довідка: Всі прихильники телевізійного проекту «Територія каяття», мають змогу ознайомитися з випусками програми в ефірі 9 телеканалу кожний другий вівторок о 18:45 та неділю об 11:45. Попередні випуски програми транслюються в ефірі телеканалу «Регіон» у неділю о 10:30 з повтором у вівторок о 20:00 та в ефірі ТРК «27 канал» щочетверга о 19:40 з повтором у той же час у неділю та вівторок. Також всі бажаючі можуть переглянути випуски проекту на каналі «Територія каяття» відеохостингу «YouTube» та в однойменній групі соціальної мережі «Фейсбук».

Анна Трушова,
Південно-Східне МРУ ВКППМЮ

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »