24 лютого 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
18.10.2017
Untitled Document

У Кропивницькій виправній колонії (№ 6) проведено різноманітні заходи до святкування Дня захисника України

У День захисника України в клубі установи для засуджених відбулися заходи з нагоди свята: представниками Української Православної Церкви проведено молебень за загиблими захисниками України, організовано урочистості, інформаційно-просвітницькі заходи, концерт вокально-інструментального ансамблю засуджених установи, не обійшлось і без програми, яка передбачала перегляд художніх і документальних кінофільмів. Цього разу засудженим за ініціативи вчителя української мови та літератури ВЗШ (№ 38), що діє при установі, Сергія Колісника презентували документальну стрічку Леоніда Кантера та Івана Яснія «Добровольці Божої чоти» – фільм про воєнні будні та героїзм добровольців-«кіборгів», які захищали донецький аеропорт.

За рік прокату «Добровольці Божої чоти» стали добре відомими не лише українському глядачеві, а й за межами країни. За кордоном стрічка має досить несподівану узагальнено-символічну назву «The Ukrainians», хоча такий перекладний варіант по завершенню показу став цілком зрозумілим і прийнятним, адже кінофільм демонструє, як українці йдуть захищати свою Батьківщину, показує їхню звитягу та жертовність, найкращі людські й національно-патріотичні якості. Глядач бачить і відчуває кожним нервом, як з руїн і попелу Майдану постає українська армія. Власне, це вражаючий кінодокумент про щоденну реальність захисників України, правдиву чоловічу дружбу, переосмислення власного патріотизму та героїчного сенсу вчинків. На прем’єрному показі «Добровольців Небесної чоти» Леонід Кантер говорив про свою роботу, зокрема, таке: «В старі часи подвиги героїв оспівували в думах. Сьогодні у нас є камери та мікрофони, щоб фіксувати документальні події. Цей наш фільм – це дума про сьогоднішніх героїв та їх подвиги. Частина з героїв фільму зараз тут, у залі, інші – на передовій, в селищі Піски, а декотрих просто вже немає в живих. Розпочнемо ж наш показ, – запропонував режисер, – з вшанування їх пам’яті хвилиною мовчання». Тож цілком природно, що перегляд стрічки в установі також розпочався та завершився хвилиною мовчання.

Потужне емоційне враження на глядачів справив музичний супровід – композиції культового гурту «Кому Вниз». Та й сама назва стрічки – це назва основної музичної теми, пісні, яку склав один з бійців-добровольців Олексій Бик. Загалом, можна впевнено говорити, що стрічка Леоніда Кантера та Івана Яснія, якщо не принципово, то принаймні в межах початкового переосмислення, змінює уявлення про те, що відбувається на Сході країни. Тому й хочеться підбити підсумки разом з авторами: «Коли глядач бачить все, як воно є, в процесі, в емоціях, він глибше розуміє те, що відчувають воїни-добровольці, їх мотивацію».

Варто зазначити, що перші покази стрічки охопили великі й малі міста понад десяти областей України – не стало винятком і наше місто. Тому перегляд та обговорення «Добровольців Божої чоти» в таких незвичних умовах знову засвідчує прагнення адміністрації установи, педагогічного колективу й громадських організацій обласного центру допомагати засудженим тримати руку «на пульсі» подій, що відбуваються в країні, бодай таким чином залишатися частиною соціуму й морально готуватися до повернення на свободу повноправними й повноцінними громадянами України.

ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)»

версія для друку
Розширений пошук »