17 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
02.11.2017
Untitled Document

ПЕРША НАЦІОНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ "РОЗВИТОК СИСТЕМИ ПРОБАЦІЇ В УКРАЇНІ"

2 лютого 2017 року у Києві в рамках українсько-норвезького співробітництва відбувалася Перша національна конференція "Розвиток системи пробації в Україні". Під час заходу було презентовано новий проект NORLAU (Норвезька місія радників з питань верховенства права в Україні) на наступні три роки.

"Підтримка реформування системи винесення вироків допоможе заохотити суди та суміжні правові інститути (прокурори, адвокати) до більш систематичного застосування альтернативних видів покарання, коли це є доцільним. Ефективне застосування таких альтернатив і заходів є одним з найважливіших інструментів попередження злочинів, реабілітації правопорушників, підвищення суспільної безпеки та зміцнення верховенства права", - підкреслила генеральний директор Директорату Норвезької виправної служби Марін Волланд.

Зокрема, проект сприятиме розвитку національної пробації в Україні відповідно до міжнародних стандартів та сучасного світового досвіду в цій сфері. Проектом передбачено відкриття двох пілотних офісів пробації в Харкові та Білій Церкві. До команди NORLAU увійдуть практикуючі норвезькі спеціалісти органів кримінальної юстиції Норвегії: прокурори, суді, працівники Виправної служби Норвегії.

Подібні проекти, за словами Посла Норвегії в Україні Уле Хорпестада, норвезькою командою вже успішно реалізовано у Молдові, Румунії, Польщі та Чехії, тепер проект реалізовуватиметься в Україні.

"У травні 2015-го року ми почали складати карту реформ і у жовтні 2016-го ми підписали угоду між Міністерством юстиції і суспільного порядку Норвегії та Міністерством юстиції України про впровадження повномасштабної системи пробації в Україні і створення необхідної нормативно-правової бази для більш широкого використання альтернативних видів покарань, скорочення кількості в?язнів і зниження показників рецидивізму в Україні", - зазначив Посол Норвегії в Україні Уле Хорпестад.

За словами Посла Норвегії, метою проекту є підтримка реформ, які вже відбуваються у судовому секторі України. На базі згаданої двосторонньої угоди передбачене фінансування розміром 3,2 млн євро. Це фінансування буде надаватися траншами протягом трирічного періоду.

"Приємно бачити, що зобов?язання, яке ми взяли стосовно судової реформи в Україні, набуває конкретного змісту і буде реалізоване у тісній співпраці з Міністерством юстиції України", - наголосив Посол Норвегії в Україні Уле Хорпестад.

Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов наголосив, що система пробації в Україні фактично запрацювала у 2017 році. В 499 підрозділах пробації нині працює 3,4 тис. персоналу: у двох Центрах підвищення кваліфікації навчено 550 працівників новим методикам і інструментам пробації, що застосовуються в Європі та Канаді.

"Унікальним для України є впроваджена новація судового процесу – складання та подання персоналом пробації досудової доповіді щодо обвинувачених. Протягом 9 місяців поточного року складено понад майже 12,5 тис. досудових доповідей, у яких брали участь майже 79% обвинувачених", - заявив Денис Вікторович.

Також, за словами заступника Міністра юстиції, продовжується створення системи ювенальної пробації. За сприяння Уряду Канади відкрито дев’ять Центрів ювенальної пробації у Дніпрі, Житомирі, Києві, Львові, Миколаєві, Маріуполі, Мелітополі, Одесі та Харкові для роботи з підлітками, які притягаються до кримінальної відповідальності, та перебувають відкритому суспільстві, зберігаючи при цьому соціально-корисні зв'язки з їх родичами (зараз на обліку пробації перебуває 1267 неповнолітніх, для порівняння - у спеціальних виховних установах закритого типу залишається 206 неповнолітніх).

"Пробація поєднує соціальний та економічний ефекти. Соціальний ефект взагалі складно переоцінити. Радий, що колеги з Норвегії та Канади допомагають нам розвиватися, і дозволяють не витрачати роки на вигадування того, що вже існує і принесло результат. Завдяки нашій співпраці ми можемо користуватися максимальним світовим досвідом. За приклад ми беремо передові країни – Норвегію і Канаду, і ставимо за мету найвищу оцінку – 10 балів, маючи надію, що п'ятірку все-таки здобудемо", - наголосив заступник Міністра.

Визначено чотири пілотних регіони для створення модельних офісів пробації у Кропивницькому, Луцьку, Полтаві і Черкасах. На базі цих офісів пілотуються нові моделі менеджменту пробацією і впроваджуються чотири проекти пробаційних програм: "Подолання агресивної поведінки", "Зміна прокримінального мислення", "Попередження вживання психоактивних речовин", "Життєві навички", що будуть реалізовуватися з 1 січня 2018 року.

Для впровадження у практичну діяльність міжнародних стандартів з питань пробації встановлено співробітництво з Радою Європи, ЄС, Канадою, Нідерландами і Норвегією.

версія для друку
Розширений пошук »