16 жовтня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
07.11.2017
Untitled Document

«Хто є хто в заґратованому світі?»: авторська група соціального проекту «Територія каяття» спробувала розібратися в особливостях взаємовідносин за ґратами

Протягом жовтня в телевізійний ефір та Інтернет-простір вийшов цикл програм соціального проекту про життя у місцях позбавлення волі «Територія каяття» під символічною назвою «Хто є хто в заґратованому світі?».

Режим за ґратами спрямований на попередження аморальних проявів та злочинів в середовищі засуджених. Втім, злочинність в умовах позбавлення волі, на жаль, стає невід’ємною характеристикою тюремної дійсності. Історія має чимало таких прикладів.

Реформа пенітенціарної системи взяла старт. Умови утримання в'язнів гуманізуються, а цілком закритий для сторонніх очей тюремний світ стає дедалі відкритішим для громадськості. Втім навіть така тенденція не завжди задовольняє в'язнів. Вони, як і вільні люди, живуть за законом зростання потреб...

Не піддається сумніву той факт, що життя в колонії має будуватися виключно на нормах закону. Так вже сталося, що люди, котрі потрапляють на цю територію мають жити за правилами, так само про свої обов'язки перед державою не мають забувати і співробітники. Але інколи хтось починає не дотримуватися цих правил, що може призвести до трагічних наслідків. Так, не оминув увагою творчий колектив проекту і нещодавні події, які мали місце в Одеському слідчому ізоляторі: жахливого вбивства співробітниці установи.

У черговому впуску програми розглядалася думка науковців, громадських діячів та правознавців з приводу причин та факторів, які обумовлюють злочинну поведінку в місцях позбавлення волі. Експерти стверджують, що формування за ґратами злочинної поведінки – цілком об’єктивне і закономірне явище. Це зумовлене самою логікою виконання покарань: коли взаємовідносини будуються по принципу «примусу та беззаперечного виконання встановлених правил поведінки», а такий сценарій часто не прийнятний для особи з укоріненою злочинною свідомістю.

«Білих та пухнастих годі й шукати, якщо йдеться про систему, яка діє за принципами примусу та кари. Проте в наших інтересах аби місця «не надто віддалені» продукували повноцінних громадян, а не хижих звірів в людській подобі…» - до такого висновку прийшла авторка програми Анна Трушова.

https://www.youtube.com/watch?v=F40zmqJRIdw&t=143s
https://www.youtube.com/watch?v=yj7iaMbEBBM&t=25s
https://www.youtube.com/watch?v=NZMJmyaG8RE&t=2s

Довідка: Всі прихильники телевізійного проекту «Територія каяття», мають змогу ознайомитися з випусками програми в ефірі 9 телеканалу кожної другої середи о 18:45 та неділю о 11:45. Попередні випуски програми транслюються в ефірі телеканалу «Регіон» у неділю о 10:30 з повтором у вівторок о 20:00 та в ефірі ТРК «27 канал» щочетверга о 19.40 з повтором у той же час у неділю та вівторок. Також всі бажаючі можуть переглянути випуски проекту на каналі «Територія каяття» відеохостингу «YouTube» та в однойменній групі соціальної мережі «Фейсбук».

версія для друку
Розширений пошук »