19 березня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
09.11.2017
Untitled Document

День української писемності та мови відзначили в установах виконання покарань України

9 листопада 2017 року наша країна удвадцяте відзначала День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97.

За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що саме Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. За переказами він працював до останнього дня свого земного життя, а його мощі нині покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання з рідної мови. Не залишилися осторонь цього заходу і засуджені, які перебувають в установах виконання покарань України. Цьогоріч до Всеукраїнського диктанту національної єдності долучилися 2 тис. 9 осіб. Крім того, в установах з нагоди зазначеного свята відбулися цікаві і змістовні заходи, присвячені історії нашого народу.

Кілька століть нас привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української писемності, історії та культури, що сягає глибокої давнини і налічує багато тисячоліть. Нарешті ми повертаємося до своїх витоків, що робить нас міцнішими у наш непростий час.

Управління ресоціалізації засуджених та адміністративних стягнень

версія для друку
Розширений пошук »