22 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
30.11.2017
Untitled Document

Семінар щодо напрацювання протоколу реагування капелана на випадки застосування до в’язнів тортур, нелюдського чи принижуючого гідність поводження

У Міністерстві юстиції України представниками Департаменту пробації спільно з представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та членами Душпастирської Ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України було проведено семінар, метою якого було напрацювання протоколу реагування капелана на випадки застосування до в’язнів тортур, нелюдського чи принижуючого гідність поводження.

У рамках семінару учасникам було презентовано міжнародний досвід щодо реагування на факти застосування тортур відповідно до Стамбульського протоколу (Посібнику з питань ефективного розслідування і документування фактів катувань та іншого жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання) та основні засади реагування на факти застосування до в’язнів тортур, нелюдського чи принижуючого гідність поводження, пропонованих національним превентивним механізмом.

Крім того, Душпастирською Радою з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України було представлено Керівництво для капеланів, які стикаються з ситуаціями застосування катувань, підготовлене Міжнародною Католицькою Комісією Душпастирської Опіки у В?язницях.

Департамент пробації Міністерства юстиції України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »