18 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
30.11.2017
Untitled Document

Проведено щорічний конкурс на кращу курсантську наукову роботу з пенітенціарної проблематики

Одним із основних напрямів діяльності Інституту кримінально-виконавчої служби є організація наукової роботи як постійного, так і перемінного складу Інституту.

Реалізація цього напряму наукової діяльності здійснюється відповідно до Пріоритетних напрямів наукового забезпечення діяльності органів і установ, що належать до сфери кримінально-виконавчої служби України, а її основним напрямом є проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень, що спрямовані на виконання завдань практичних підрозділів органів і установ та вивчення міжнародного досвіду функціонування тюремних систем та органів пробації.

У рамках наукової діяльності Інститут щорічно проводить конкурс на кращу курсантську наукову роботу з пенітенціарної проблематики (на приз Вченої ради Інституту) і 2017 рік не став винятком.

Так, 29 листопада 2017 року на засіданні Вченої ради Інституту відбувся вищезгаданий конкурс, на якому було представлено чотири кращі роботи курсантів Інституту, а саме:

1. Курсантів 401 навчальної групи юридичного факультету Ісевич Олег Олексійович і Бондара Армена Анатолійовича. Тема роботи «В’язнична система Данії».

Науковий керівник – начальник кафедри загальноправових дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент Сокальська Олена Володимирівна.

2. Курсант 402 навчальної групи юридичного факультету Куценко Микола Анатолійович.Тема роботи «Декриміналізація статті 391 Кримінального кодексу України: соціально-правове дослідження на основі анкетування персоналу ДКВС України».

Науковий керівник – доцент кафедри пенітенціарної діяльності, кандидат юридичних наук Рудницьких Марина Ігорівна.

3. Курсант 406 навчальної групи психологічного факультету Соловйова Кристина Олександрівна. Тема роботи «Перспективи розвитку кросфіта в Державній кримінально-виконавчій службі».

Науковий керівник – доцент кафедри вогневої та спеціальної фізичної підготовки, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Анікєєв Дмитро Михайлович.

4. Курсант 406 навчальної групи, психологічного факультету Ступак Олені Андріївні. Тема роботи «Психологічні особливості професійної деформації працівників органів пробації».


Науковий керівник – викладач кафедри практичної психології, кандидат психологічних наук Чичуга Марина Михайлівна. Усі роботи виконані на актуальну тему танадалі матимуть важливе практичне значення.


Найцікавішою для членів Вченої ради видалася робота здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр 401 навчальної групи, 4-го курсу юридичного факультету Ісевича Олега Олексійовича та Бондара Армена Анатолійовича на тему «В’язнична система Данії» (науковий керівник Сокальська О. В.). Здобувачі дуже професійно та творчо підійшли до виконання поставленого завдання, вони не просто здійснили наукове дослідження цього питання, а й застосували новітні інформаційні технології у процесі своєї роботи, а тому під час дослідження їм вдалося:

• простежити еволюцію в’язничної системи Данії;
• визначити локацію карних закладів XVII–XIX ст., державних тюрем та арештних будинків;
• подати детальний опис державних в'язниць відкритого та закритого типів по регіонах;
• проаналізувати засади їхньої діяльності, відмінності між закладами різних типів, особливості режиму утримання тощо;
• створити інтерактивну карту карних закладів Данії, де зазначено локацію, коротку інформаційну довідку та зображення.

Карта дає змогу перейти за посиланням на Google Map і на місцевості подивитися відповідний заклад. З картою можна ознайомитися за таким посиланням: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1ITJBGWAO0vAfZwYpbLPVe4QEH_QZy4G-&ll=55.87510640000004%2C9.835354800000005&z=8
• створити сайт «В'язнична система Данії», де вперше в Україні подано локацію тюрем на адміністративній карті Данії, інформацію про кожен заклад українською мовою, інтерактивну екскурсію для ознайомлення з сайтом можна перейшовши за таким посиланням: https://superikvs.wixsite.com/ikvsdania.

Таким чином, кожен бажаючий може ознайомитися з діяльністю в’язничної системи Данії на українській мові та навіть здійснити інтерактивний тур по державній в'язниці Енне Марк у Центральній Ютландії, не виходячи з дому.

Інститут кримінально-виконавчої служби пишається своїми курсантами, які, незважаючи на досить юний вік, здійснюють дослідження такого рівня. Ми впевнені, що вони не зупиняться на досягнутому і будуть продовжувати працювати у цьому напрямі, а їх приклад надихне інших молодих науковців.

версія для друку
Розширений пошук »