12 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
13.02.2018
Untitled Document

Громадська організація «Пенітенціарна асоціація України» долучилась до розробки законопроектів

08 лютого 2018 року представник громадської організації "Пенітенціарна асоціація України" Владислав Скоропляс взяв участь у ХVІІІ засіданні робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Міністерства юстиції України щодо реформування пенітенціарної системи.

У порядок денний засідання було включено обговорення законопроекту про Дисциплінарний статут пенітенціарної системи (доопрацьована редакція) та законопроекту "Про правовий статус засуджених, які відбували покарання на тимчасово окупованій території або території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, на території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, а також на території держави-агресора".

У ході засідання робочої групи його учасники (народний депутат України Юрій Мірошниченко, Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов, а також представники Міністерства юстиції України, Верховного Суду, Уповноваженого ВР з прав людини та інших органів влади, навчальних закладів, громадських організацій, науковці, правозахисники та духовенство) обговорили розроблені спільно з Міністерством юстиції України законопроекти, які є невід’ємною частиною реформи пенітенціарної системи в Україні.

Присутні жваво долучились до обговорення положень законопроектів. Інколи здавалося, що члени робочої групи знаходяться безпосередньо в сесійній залі Верховної Ради, а від їх пропозиції залежить доля держави. Незважаючи на розбіжності у поглядах присутніх щодо змісту зазначених вище законопроектів, завдяки чудовій модерації, яку здійснював народний депутат Юрій Мірошніченко, учасникам вдалося досягнути порозуміння.

Особливу увагу Юрій Романович приділив обговоренню проекту закону, що дасть можливість визначити правовий статус засуджених, які відбували покарання на тимчасово окупованій території або території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. На його думку Україна зобов’язана створити всі умови для повернення громадян України, які не скомпрометували себе участю у незаконних збройних формуваннях. Зокрема, завдяки слушним зауваженням представника Верховного Суду України, які буде долучено до його тексту, зазначений законопроект має шанс бути прийнятим та стати дієвим механізмом для повернення зазначених вище осіб.

Тож сподіваємось, що ці законопроекти найближчим часом будуть доопрацьовані за участю представників ГО "Пенітенціарна асоціація України" та подані до Верховної Ради України.

Також учасники засідання розглянули Календарний план роботи робочої групи на 2018 рік, який буде складним, але продуктивним.

На завершення засідання Президент громадської організації "Союз "Золотий Вік України" Яна Баранова презентувала Третій мистецький Фестиваль #Арт_Примирення та запросила присутніх взяти у ньому участь. Особисті запрошення отримали головні реформатори Юрій Романович Мирошниченко, Денис Вікторович Чернишов та профспілковий лідер пенітенціаріїв Олег Андрійович Андрієнко та інші учасники.

Правління ГО «Пенітенціарна асоціація України»

версія для друку
Розширений пошук »