19 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
20.02.2018
Untitled Document

В Мелітопольській установі виконання покарань (№144), що на Запоріжжі, Масляну святкували

B Мелітопольській установі виконання покарань (№144) закінчився тиждень Масляної - останнього тижня перед Великим постом, одного з найдавніших слов’янських свят.

Ще з дохристиянських часів люди проводили його дуже весело. Кожен день цього тижня мав свої особливості та цікаві традиції. Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали "проводи зими" та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

Про ці та інші традиції святкування Масниці дівчата дізнавались під час проведення різних форм виховної діяльності: чаювання, конкурсно-розважальних програм, презентацій, годин колективного спілкування з назвами «Масляна, Масляна, яка ж ти мала», «Масляна в Україні», «Масляні традиції», «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла» тощо.

На прикінці тижня керівник гуртка прикладного мистецтва Олена Солодовнікова запропонувала зробити традиційний «опудало» на масляну - солом’яну ляльку. Всі були в захваті та з інтересом прийняли участь в творчій діяльності.

Протягом всього святкового тижня готували млинці з сиром, медом, варенням. Якими смачними були вони з духмяним чаєм! До того ж кожен з’їдений млинець в це апетитне свято дозволить виконати одне заповітне бажання - щастя, здоров’я, любові, віри, розуміння, терпіння, вірності, везіння, відданості, а найголовніше - миру та злагоди у всьому світі!

У храмі «Умягчение злых сердец» духовний наставник протоієрей отець Геннадій провів богослужіння на честь свята Масляної та Прощеної Неділі.

Нехай швидше йде морозна зима, а прийдешня весна приносить тільки радість! Нехай з першим весняним подихом увірвуться в наше життя добрі вісті та довгоочікувані зміни!

Мелітопольська установа виконання покарань Південно-Східного МРУ ВКПП МЮ (№144)

версія для друку
Розширений пошук »