21 лютого 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
04.06.2018
Державна пенітенціарна служба України

1 червня 2018 року в державній установі «Кам'янська виправна колонія (№34)» відбулося урочисте відкриття будинку дитини для сумісного проживання засуджених жінок з дітьми віком до трьох років

В Кам'янській виправній колонії (№ 34) Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції відбулося урочисте відкриття сектору для сумісного проживання засуджених жінок з дітьми віком до трьох років.

До церемонії відкриття сектору завітали начальник Південно-Східного міжрегіонального управління полковник внутрішньої служби Невєров Костянтин Володимирович, начальник управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України полковник внутрішньої служби Калівошко Валерій Миколайович, народний депутат України Дідич Валентин Володимирович, начальник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Маньковський Леонід Костянтинович, начальник відділу антикорупційної політики та прав людини виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради Свиренко Олександр Анатолійович, Кам’янський міський голова Білоусов Андрій Леонідович, начальники установ виконання покарань, підпорядкованих Південно-Східному міжрегіональному управлінню, духовенство та інші почесні гості.

Під час заходу гості привітали керівництво та працівників установи з урочистим відкриттям нового, сучасного будинку дитини та подарували безліч корисних подарунків, необхідних для повноцінного його функціонування, серед яких: плазменні телевізори, побутова техніка, сертифікат на придбання необхідних будматеріалів тощо. Сектор сумісного проживання засуджених жінок з дітьми віком до трьох років був створений 01 грудня 2017 року на підставі наказу Міністерства юстиції України від 20.11.2017 № 3641/5.

Будівельні роботи розпочались на початку цього року. У міжрегіональному управлінні це перший та єдиний такий заклад для сумісного утримання засуджених жінок зі своїми дітьми.

Свобода дітей, які тут будуть утримуватись, буде обмежена точно в тому ж обсязі, як і малечі в звичайній сім'ї – спальнею, ігровою кімнатою, зеленим квітковим двориком з дитячим майданчиком. У майбутніх тутешніх мешканців-малюків вже досить іграшок, засобів гігієни, одягу – все це було отримано від небайдужих людей. Сучасний ремонт, приємні веселі кольори стін та новенькі меблі створюють затишок, більш сприятливу атмосферу для малюків, що будуть перебувати в установі. А, як відомо, середовище, в якому перебуває дитина, значною мірою впливає і на ефект повноцінного розвитку дитини, і на емоційний стан, і на естетичний смак, а також вселяє надію в серця дітей та їх матерів на те, що спільними зусиллями можливо подолати проблеми, адже навколо є люди, яким ти не байдужий, які уміють бути чуйними до тих, хто потребує підтримки та допомоги. Барвисті розписи на стінах вражають своєю красою і ти забуваєш, що знаходишся в місці позбавлення волі. Кожна жінка з дитиною, яка відбуватиме покарання в колонії, буде мати зручну кімнату, облаштовану всім необхідним для догляду за малюком.

Будинок дитини при виправній колонії є дитячим закладом. У ньому діти перебувають під опікою адміністрації дитячого закладу на повному державному забезпеченні, їм створюються умови, необхідні для нормальної життєдіяльності та розвитку, забезпечуються стабільні і безперервні стосунки матерів з дітьми.

Умови тримання засуджених жінок є своєрідним «індикатором» гуманності кримінально-виконавчої політики, що є цілком природним з огляду на соціальну функцію жінки як матері, яка дає своїм дітям не лише життя, а й перші основи моралі.

Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »