25 березня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
11.06.2018
Державна пенітенціарна служба України

Намагання окремих осіб дестабілізувати оперативну обстановку в державній установі «Чернівецька установа виконання покарань (№ 33)»

08.06.2018 в державній установі «Чернівецька установа виконання покарань (№ 33)» група негативно направлених ув’язнених підбурили основну масу осіб, узятих під варту, до групової непокори, мотивуючи це наданням неналежної медичної допомоги ув’язненому А. в умовах установи.

З метою об’єктивного обстеження стану здоров’я вказаного ув’язненого, було викликано карету швидкої медичної допомоги.

При огляді лікарем швидкої медичної допомоги ув’язненого А. ознак захворювання виявлено не було та констатовано, що він симулює. Після чого ув’язнений А. почав підбурювати інших ув’язнених до групової непокори працівникам установи.

У той же час на підтримку протиправних дій ув’язненого А., ув’язнені інших камер установи почали вибивати двері, пошкоджувати попереджувальні решітки, оглядові вічка та обливали окропом працівників установи. Адміністрація установи намагалась заспокоїти ув’язнених, проте вони продовжували протиправні дії.

Одночасно із зовнішнього боку установи невідомі особи підпалили ганчір’я у водостічній трубі з метою відволікання уваги працівників установи.

Для припинення групової непокори та недопущення масових безпорядків серед осіб, узятих під варту, а також з метою забезпечення безпеки персоналу установи були залучені сили та засоби установ виконання покарань Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції, Національної поліції України та Національної гвардії України відповідно до спільного плану дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

Ув’язнених негативної спрямованості було ізольовано від основної маси осіб, узятих під варту. Враховуючи, що окремі ув’язнені чинили фізичний опір та здійснили напад із нанесенням тілесних ушкоджень персоналу установи, відповідно до вимог законодавства до них було застосовано фізичну силу та спеціальні засоби. Після цього вказана категорія ув’язнених оглянута медичним персоналом.

Про зазначену подію також повідомлено прокуратуру Чернівецької області, управління Служби безпеки України в Чернівецькій області та регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

З метою встановлення правомірності застосування в ситуації, що склалася, спеціальних засобів та фізичної сили до ув’язнених, які тримаються в державній установі «Чернівецька установа виконання покарань (№ 33)», проводиться службова перевірка.

Наразі оперативна обстановка в установі контрольована та задовільна.

Управління ДКВС України

версія для друку
Розширений пошук »