ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
29.01.2018
Untitled Document

Спеціальні операції «Щит» та «Заслон»

З метою забезпечення правопорядку в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України під час святкування Новорічних та Різдвяних свят, надійного перекриття шляхів надходження у зони, що охороняються, заборонених до використання речей і предметів, а також запобігання їх виготовленню засудженими та особами, взятими під варту, у період з 20 грудня 2017 року по 08 січня 2018 року проведені спеціальні операції під умовними найменуваннями "Заслон" та "Щит"(далі – спеціальні операції).

Згідно з інформацією, що надійшла з міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (далі – міжрегіональні управління), протягом проведення спеціальних операцій виявлено:

- 702 засуджених та осіб, взятих під варту, схильних до виготовлення заборонених предметів та втягування працівників у неслужбові стосунки;

- 175 осіб з числа персоналу, які підозрюються або потенційно схильні до встановлення неслужбових стосунків;

- 229 родичів засуджених та інших осіб, які підозрюються у налагодженні каналів надходження до засуджених заборонених предметів;

- 642 місця виготовлення або зберігання заборонених речей та предметів;

- до територіальних органів Національної поліції та Служби безпеки України направлено 154 повідомлення з питань надходження до установ заборонених предметів.

За спробу передати заборонені предмети на 9 осіб оформлені матеріали щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів вживалися заходи щодо перекриття каналів надходження до засуджених та осіб, взятих під варту, заборонених предметів. З цією метою проведено 165 загальних обшуків.

За результатами обшуків, проведених на території зон, що охороняються, вилучено: 90,1 л. спиртних напоїв, 2653,30 л. браги, 500 гривень, 705 мобільних телефонів та 198 виробів широкого вжитку.

При спробі доставки до зон, що охороняються, вилучено: 2,219 грами наркотичних речовин, 318,90 л. спиртних напоїв, 97000 гривень, 2900 доларів США та 392 мобільні телефони.

Виявлено і перекрито 314 каналів надходження до засуджених та осіб, взятих під варту, заборонених предметів. Під час проведення спеціальних операцій було попереджено 15 фізичних розправ.

Персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів було здійснено 5201 перевірку несення служби черговими змінами, 4076 перевірок несення служби вартами, половина з них у нічний час.

Найбільшу кількість заборонених предметів при спробі доставки до зон, що охороняються було вилучено в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Південного, Південно-Східного та Центрального міжрегіональних управлінь.

Приклади вмілих дій персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України з перекриття каналів надходження заборонених предметів.

У Полтавській установі виконання покарань (№ 23) 27.12.2017 під час догляду осіб, які прибули на тривале побачення, в буханці хлібу виявлено та вилучено 5 мобільних телефонів.

В Харківській установі виконання покарань (№ 27) 29.12.2017 в кімнаті прийому передач (посилок), під час догляду передачі, в буханці хлібу виявлено та вилучено два поліетиленових згортки білого кольору та чотири поліетиленових згортки чорного кольору з речовиною невідомого походження.

В Київському слідчому ізоляторі 21.12.2017 в ході реалізації оперативної інформації затримано двох осіб, які намагалися вчинити перекид невідомих пакунків через попереджувальну огорожу. Під час догляду зазначених пакунків було виявлено два мобільних телефони, дріжджі приблизною вагою 100 (сто) грам, два пакунки речовини рослинного походження коричнево-зеленого кольору, два пакунки не відомих таблеток, два пакунки порошко подібної речовини світлого кольору невідомого походження та гроші у сумі 8700 (вісім) тисяч (сімсот) гривень та 2000 (дві)тисячі доларів США.

В Чернігівській виправній колонії (№ 44) 29.12.2017 під час догляду посилки, що надійшла засудженій Б. від громадянки С., в середині цукерки виявлено згорток з порошкоподібною речовиною білого кольору.

В Одеській установі виконання покарань (№ 21) 20.12.2017 під час догляду мікроавтобусу «Mersedes Sprinter», який в’їхав до зони, що охороняється у спеціальному сховищі під пасажирським сидінням було виявлено пристрій для відстрілу набоїв травматичної дії ПМР і 8 набоїв до нього, 7 (сім) пляшок із прозорою рідиною ємністю 1,5 (півтора) літри та 7 пляшок із рідиною темно-коричневого кольору ємністю 1,5 (півтора) літри з характерним запахом алкоголю, гроші у сумі 86 (вісімдесят шість) тисяч 400 (чотириста) гривень та 4 (чотири) мобільних телефони.


В Одеській виправній колонії (№ 14) 21.12.2017 затримано громадянина К., який намагався здійснити перекид через основну огорожу установи 6 (шести) літрів рідини червоного кольору та близько 3 (трьох) літрів рідини коричневого кольору з характерним запахом алкоголю, а також півтора кілограма сухих дріжджів.

неналежного виконання заходів, передбачених Планами проведення спеціальних операцій "Заслон" та "Щит", в установах виконання покарань допущено такі надзвичайні події:

В Ігренському виправному центрі (№ 133) 23.12.2017 виявлено відсутність засудженого А.

В Дрогобицькій виправній колонії (№ 40) 23.12.2017 в дільниці соціальної реабілітації виявлено відсутність засудженого С.

В Дніпровській виправній колонії (№ 89) 31.12.2017 в секторі максимального рівня безпеки між засудженими Б. та Г. виникла конфліктна ситуація, у результаті якої засуджений Б. від отриманих травм помер.

У подальшому спеціальні операції під умовними найменуваннями "Заслон" та "Щит" також будуть проводитись як один засобів перекриття каналів надходження заборонених предметів до зон, що охороняються, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

версія для друку
повернутись