ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
14.02.2018
Untitled Document

Чергове засідання Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України

13 лютого 2018 року у приміщенні Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України Міністерства юстиції (далі – Адміністрація ДКВС України) відбулося перше у цьому році засідання Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України.

У заході взяли участь перший заступник Адміністрації ДКВС України Олександр Георгійович Крикушенко, представники Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України, Департаменту пробації Міністерства юстиції України, Інституту ДКВС України та члени Душпастирської ради.

Крикушенко Олександр Георгійович під час своєї промови подякував членам Душпастирської ради за активну роботу у напрямі забезпечення прав засуджених на свободу віросповідання та проведення душпастирської опіки в місцях позбавлення волі та наголосив, що духовне відродження засуджених є важливим невід’ємним процесом їх виправлення. Також, у рамках засідання відбулось ознайомлення членів Душпастирської ради із структурою Адміністрації ДКВС України та її повноваженнями.

Під час засідання Голова Душпастирської ради отець Костянтин Пантелей презентував проект Кодексу етики в’язничного священика (капелана) в пенітенціарній системі та проект Положення про капеланську службу в пенітенціарній системі.

Протоієрей Віктор Яценко довів до присутніх плани щодо участі Душпастирської ради у Міжнародній капеланській конференції (IPCA) з метою отримання міжнародного досвіду з капеланського служіння в установах виконання покарань, проведення якої заплановано у квітні цього року у м. Києві.

Крім того, священнослужителі та посадовці обговорили питання щодо поліпшення кадрового потенціалу органів і установ виконання покарань та проведення інформаційних заходів з курсантами на базі Інституту ДКВС України.

Довідково: На сьогодні в органах і установах ДКВС України облаштовано і діє 267 культових релігійних споруд (храми, каплиці, молитовні будинки та молитовні кімнати). Чисельність за

суджених, які активно відвідують духовно-просвітницькі заходи, становить близько 12,5 тис. осіб, що складає 22% від загальної кількості засуджених та осіб узятих під варту.

Управління соціально-виховної та психологічної
роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України

версія для друку
повернутись