ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
21.02.2018
Untitled Document

Підведення підсумків службової діяльності з питань ресоціалізації засуджених у 2017 році

20 лютого 2018 року у приміщенні Міністерства юстиції України за участі представників Міністерства юстиції, Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України та начальників відділів ресоціалізації шести міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції пройшла робоча нарада з підведення підсумків службової діяльності з питань ресоціалізації засуджених.

Головуючий наради, перший заступник начальника Адміністрації ДКВС України Крикушенко Олександр Георгійович, у вітальному слові висловив вдячність за проведену протягом минулого року роботу у напрямі ресоціалізації та виправленні засуджених та наголосив, що соціально-виховна та психологічна робота в установах виконання покарань є однією з найважливіших ланок на шляху повернення засуджених до самостійного загальноприйнятного соціально-нормативного життя у суспільстві.

Під час проведення наради особливу увагу було звернено на організацію соціально-виховної роботи, духовно просвітницьких заходів, психологічну підтримку засуджених та організацію загальноосвітнього та професійно-технічного навчання осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі.

Учасники наради ознайомились із змінами в структурі управління питаннями ресоціалізації засуджених в установах виконання покарань та мали змогу обговорити практичні проблемні питання, які виникають у службовій діяльності та виробити спільні шляхи їх вирішення.

Також на нараді було представлено Політики щодо боротьби з самогубствами та самоушкодженнями, розробленої у рамках спільного Проекту ЄС і Ради Європи «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні».

До відома:
Протягом 2017 року адміністраціями установ виконання покарань надано сприяння більше ніж 2 тис. засудженим в отриманні паспорту громадянина України та 133 засудженим надано допомогу в оформленні пенсії. З метою налагодження соціальних зв’язків зареєстровано шлюби 642 засудженим.

За підсумками 2017-2018 навчального року при установах виконання покарань до загальноосвітнього навчання було залучено майже 5 тис. засуджених. На сьогоднішній день перебуваючи в місцях позбавлення волі вищу освіту продовжують отримувати 28 засуджених.

За підсумками минулого року 6 тис. 296 засуджених завершили навчання у професійно-технічних навчальних закладах при установах виконання покарань та отримали робітничі професії, з них 785 засуджених закінчили навчання на виробництві (найбільшим попитом користуються професії: слюсар, швачка, кухар, автослюсар, електромонтер, пекар, сантехнік, які тривалий час є затребувані на ринку праці).

Станом кінець 2017 року з установами у питанні ресоціалізації засуджених співпрацювало 367 об’єднань громадян, 29 із яких – міжнародні неурядові благодійні організації, 106 організацій всеукраїнського, 107 – регіонального, та 125 – місцевого рівня.

За минулий рік представниками громадських організацій було здійснено 12,4 тис. відвідувань установ, проведено 11,4 тис. заходів, якими було охоплено 41 тис. засуджених.

Духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять представники 103 релігійних конфесій, громад, організацій та церков, офіційно зареєстрованих в Україні. Чисельність засуджених, які активно відвідують духовно-просвітницькі заходи, становить близько 12,5 тис. осіб.

На сьогодні в установах виконання покарань організовано та діє 458 гуртків та секції художньої самодіяльності і прикладного мистецтва засуджених.

Управління соціально-виховної та психологічної роботи
із засудженими Адміністрації ДКВС України

версія для друку
повернутись