Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
17.04.2012
zasidania

Засідання обласної спостережної комісії

Чергове засідання обласної спостережної комісії відбулося 11 квітня 2012 року в залі селекторних засідань Чернівецької обласної державної адміністрації.

Серед присутніх: керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, керівництво відділу ДПтС у Чернівецькій області, представники обласної прокуратури, органів внутрішніх справ, управління охорони здоров'я, голови Чернівецької міської, Новоселицької, Путильської та Сокирянської районних спостережних комісій, члени громадських організацій. Представники спостережних комісій, КВІ, ОВС, прокуратури Вижницького, Глибоцького, Герцаївського, Заставнівського, Кіцманського, Кельменецького, Сторожинецького та Хотинського районів взяли участь у даному засіданні в селекторному режимі.

Відкриваючи засідання, перший заступник Голови Чернівецької ОДА – Голова обласної спостережної комісії Галиць Георгій Костянтинович зазначив: «Процес соціальної адаптації звільнених осіб потребує чіткої та злагодженої співпраці органів влади, медицини, праці і соціального захисту, внутрішніх справ, освіти та недержавних організацій. Адже труднощі у відновленні свого соціального статусу та повернення до гідних умов життя спонукають осіб, які вже відбули покарання та звільнилися з місць позбавлення волі, повертатися на шлях кримінального минулого, чим підвищується рівень рецидивної злочинності. Тому сьогодні необхідно налагодити дієвий механізм співпраці усіх зацікавлених органів у вирішенні проблем звільнених осіб».

З доповіддю про стан надання медичних послуг та забезпечення житлово – побутових і санітарних умов утримання засуджених у медичних закладах області виступив заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА Ростислав Колошин. Ростислав Олексійович зазначив, що налагоджена дієва взаємодія пенітенціарних установ області з територіальними органами охорони здоров'я, в яких обладнанні окремі палати для лікування даної категорії осіб, засуджені та ув'язнені забезпеченні повним комплексом медичних препаратів. З особами, звільненими з місць позбавлення волі та з засудженими до альтернативних видів покарань, в межах програм соціальної адаптації та ресоціалізації, постійно проводиться санітарно – освітня робота з питань формування здорового життя, профілактики інфекційних захворювань.

Заступник начальника відділу ДПтСУ в Чернівецькій області полковник внутрішньої служби Фустій Олександр Олександрович довів до відома присутніх про проведену модернізацію медичного обладнання та устаткування медичних частин Сокирянської ВК-67 та Чернівецького СІЗО, подякував персоналу крайових органів охорони здоров'я за підтримку та взаєморозуміння, адже жодний медичний заклад області не відмовив в допомозі пенітенціаріям.

Голови спостережних комісій Новоселицькго, Путильського та Сокирянського районів поділились позитивним досвідом у проведеній роботі по вирішенню проблем звільнених осіб.

Заступник директора Чернівецького обласного центру зайнятості Ольга Шевчук довела присутнім про механізм бронювання робочих місць для осіб, звільнених з місць позбавлення волі, який в нинішніх економічних умовах не виправдовує себе в повному обсязі. Натомість Ольга Юріївна зазначила, що Центром використовуються інші ефективні засоби залучення даної категорії осіб до праці, серед яких – оплачувані громадські роботи, профорієнтація, а також розробляється механізм компенсації роботодавцям для заохочення до працевлаштування вказаної категорії.

Про вжиття додаткових заходів щодо соціального патронажу за особами, які звільнені з місць позбавлення волі з метою зниження рецидивної злочинності доповів заступник начальника відділу профілактики правопорушень УМВС України в Чернівецькій області майор міліції Василь Дудка. Голова обласної спостережної комісії Георгій Галиць додав, що в даному напрямку роботи особлива увага має бути привернута до соціальної адаптації звільнених неповнолітніх та передачі їх під нагляд батьків, застосування у разі необхідності до неповнолітніх, позбавлених батьківського піклування, форм влаштування в установленому законодавством порядку або встановлення над ними опіки чи піклування.

За результатами засідання прийнято ряд рішень по активізації роботи районних спостережних комісій, намічені основні напрями діяльності на наступний квартал.

Микола Лазенко, ст. інспектор по взаємодії із ЗМІ та ЗГ
ВДПтСУ в Чернівецькій області капітан вн. служби

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »