Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
24.02.2016
Державна пенітенціарна служба України

Працівник кримінально-виконавчої інспекції-це покликання.

Процес виправлення та ресоціалізації засуджених до покарань не пов`язаних з позбавленням волі є дуже складним. Не завжди можливо отримати хороший результат, незважаючи на прагнення допомогти людям, які колись оступились.

Коли засуджені особи відбувають покарання, не пов`язані з позбавленням волі, важливу роль відіграє особистість інспектора кримінально-виконавчої інспекції, який здійснює контроль за поведінкою засуджених під час випробувального терміну.

Коли людям, згідно рішень суду, призначають покарання не пов`язані з позбавленням волі - це являється величезним позитивом у процесі їх виправлення, оскільки не змінюється звичне середовище та умови проживання якими вони, у більшості випадків дорожать.

Проте, не зважаючи на це, не меншою є і відповідальність, адже саме у цьому середовищі було скоєно злочин.

В період випробувального терміну одними з найважливіших людей у житті засуджених стають саме працівники кримінально-виконавчої інспекції, які суттєво можуть вплинути на їх долю та долю їх рідних.

Велику роль у нашій діяльності відіграє те, що ми повинні бачити не тільки рішення суду та засуджених, але і проблеми, які штовхають громадян на злочинний шлях, сприяти їх вирішенню. В такому процесі зацікавлені обидві сторони, неможливо допомогти людині, яка сама цього не бажає, проте і такі випадки також трапляються.

Основа в нашій роботі-це налагоджене спілкування на засадах довіри, де працівник інспекції виступає в ролі педагога, вихователя, юриста та психолога. Важливого значення набувають такі якості інспектора як професіоналізм, висока моральність та вміння уникати конфліктних ситуацій. Більшого результату можна досягти, якщо до процесу перевиховання долучаються інші державні установи та громадські організації,оскільки обставини що спонукали людину скоїти злочин як правило різноманітні та складні, тому їх вирішення можливе лише через спільну співпрацю.

Першотравневим районним відділом кримінально-виконавчої інспекції та центром соціальних служб для сім"ї та молоді проводиться тісна взаємодія щодо забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою осіб молодіжного віку які засуджені до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі. Між інспекцією та центром укладено договір про співпрацю та погодження планів спільних дій. Здійснюються заходи,спрямовані на ресоціалізацію, обмін методичною літературою, організація та проведення спільних нарад та "круглих столів" з питань ресоціалізації.

Головне що може забезпечити хороший результат роботи-це наша небайдужість, адже ми живемо у одному суспільстві.

Старший інспектор Першотравневого РВ КВІ м. Чернівці

старший лейтенант внутрішньої служби

В. А. Николайко

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »