Південно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання
кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції
вул. Короленка, 4, м. Дніпро, 49070 тел/факс: (056) 7403457
ел. адреса: dnipro@kvs.gov.ua телефон довіри: (056) 7321732
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
15.01.2016

Орджонікідзевський виправний центр управління Державної пенітенціарної служби України

у Дніпропетровській області (№79)

 

P1010395

 

Загальна характеристика

 

     Орджонікідзевський виправний центр управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області (№ 79), відкритого типу для тримання жінок, засуджених до обмеження волі, планове наповнення – 460 осіб (у тому числі сектор мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для жінок, вперше засуджених до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, або за умисні злочини невеликої та середньої тяжкості).

Установа  розташована на відстані 10 км від міста Орджонікідзе. Загальна площа виправного центру становить 2,55 га.       

             Адреса установи:

53300,  Дніпропетровська область, м. Орджонікідзе, вул. Зонова,15 ,

тел. (05667) 4-38-61

      Історична довідка

 

            У 1986 році у м. Орджонікідзе Дніпропетровської області на території Чкаловської гірничо-збагачувальної фабрики наказом МВС України від 18.06.1986 р. № 073т  було  організовано лікувально-трудовий профілакторій №53 (ЛТП-53), в якому жінки відбували покарання та проходили курс лікування від наркоманії та алкоголізму.

 

З 01.02.1992р. лікувально-трудовий профілакторій №53 реорганізовано у колонію-поселення (УВП-79 УМВС у Дніпропетровській області) наказом УВС від 21.01.1992 р. №39, де відбували покарання жінки у вигляді позбавлення волі, які стали твердо на шлях виправлення.

 

З серпня 1999 року наказом УМВС України від 21.08.1999 р. №135 установа по виконання покарань виведена із підпорядкування МВС та приєднана до Державного департаменту України з питань виконання покарань (УВП-79 УДДУВП у Дніпропетровській області). 

 

Наказом Держдепартаменту України від 29.11.1999 р. №165 УВП-79 УДДУВП у Дніпропетровській області перейменовано у Орджонікідзевську виправну колонію УДДУВП у Дніпропетровській області (№79). У 2001 році в колонії створено дільницю – виправний центр для тримання  осіб, засуджених до обмеження волі. Планове наповнення спецконтингенту складало 750 осіб, із них 100 осіб до  обмеженням волі.

 

Згідно статті 11 Кримінально-виконавчого кодексу України від 01.01.2004р. та наказу Держдепартаменту України від 12.02.2004р. №28 Орджонікідзевська виправна колонія УДДУВП у Дніпропетровській  області (№79) віднесена до колонії мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання з дільницею – виправний центр, в якій тримаються   засуджені вперше до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, злочини невеликої та середньої тяжкості, а також особи, переведені з колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання і колоній середнього рівня безпеки в порядку, передбаченим КВК України, а також засуджені до обмеження волі.

IMG_4710

 

З 01.01.2005р. наказом Держдепартаменту України від 21.11.2004р. №219 Орджонікідзевська виправна колонія УДДУВП у Дніпропетровській області (№79) мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання з дільницею – виправний центр перепрофільована в Орджонікідзевський виправний центр УДДУВП у Дніпропетровській області (№79) для тримання жінок, засуджених до обмеження волі,   з сектором мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для тримання жінок, засуджених до позбавлення волі на певний строк.

 

Наказом Державної пенітенціарної служби України від 01.11.2011р. № 480 Орджонікідзевський виправний центр управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Дніпропетровській області (№79) для тримання жінок, засуджених до обмеження волі,   з сектором мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для тримання жінок, засуджених до позбавлення волі на певний строк перейменовано у Орджонікідзевський виправний центр управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області (№79) для тримання жінок, засуджених до обмеження волі,   з сектором мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання.

Орджонікідзевський  виправний центр (№79) є структурним підрозділом управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області. У своїй діяльності керується Конституцією України, чинним законодавством, Указами Президента України, Постановами та розпорядженнями КМУ, Інструкціями, наказами та вказівками МВС та ДДУПВП України.

 

Орджонікідзевський  виправний центр  (№ 79) є юридичною особою, яка має печатку із зображенням Державного гербу України, своїм найменуванням і ідентифікаційним кодом, поточний та спеціальний рахунок в регіональному відділенні Державного Казначейства України.

 

Установа  має своє підприємство з затвердженим статутом, печаткою із зображенням Державного гербу України, своїм найменуванням і ідентифікаційним кодом, поточний рахунок.

 

ОВЦ-79  веде діловодство самостійно, за встановленим порядком.

У своїй діяльності установа  взаємодіє з іншими органами державного управління України, УМВС в області та органами регіонального та місцевого самоврядування.

 

На виконання п.2.7. Протоколу проведення наради за підсумками роботи служби ресурсного забезпечення Державної пенітенціарної служби України за I півріччя 2013 року та постановки основних завдань на II півріччя 2013 року в Орджонікідзевському виправному центрі у Дніпропетровській області (№79) в обідній залі для засуджених  було створено штучний водоспад та декоративний куточок тематичного характеру в українському стилі (фітобар).

 

IMG_6700

 

IMG_6705

 

Усі елементи інтер’єрів (затишна обстановка з використанням теплої колірної гами, дерев'яних елементів інтер’єру, кераміки, оформлення живими квітами і ікебанами) органічно пов’язані між собою і створюють єдиний ансамбль обіднього залу.

 

Дивитися на композицію, що імітує в мініатюрі природний пейзаж,  а також дивитися на воду і слухати її дзюрчання можна нескінченно довго. З давніх часів відомий благотворний вплив потоку води на психіку людини. Вода заспокоює, розслаблює, піднімає настрій. Удвічі приємно мати маленький «водний куточок» в установі для тримання осіб позбавлення волі.

Усі елементи інтер’єрів (затишна обстановка з використанням теплої колірної гами, дерев'яних елементів інтер’єру, кераміки, оформлення живими квітами і ікебанами) органічно пов’язані між собою і створюють єдиний ансамбль обіднього залу.

 

IMG_6713

 

 

  В поєднанні основного призначення  водоспаду - зробити інтер'єр більш затишним, радувати своїм виглядом і позитивно впливати на психологічну атмосферу в приміщенні – створено фітобар .

 

 

     Грамотно скласти збір трав допомогає медичний працівник установи. Чаї зі спеціально відібраних і висушених плодів шипшини, м'яти, листя садових ягідних кущів, квіток липи,чаї з аптечних зборів трав заварюють як звичайний чай.

    Щоденне вживання засудженими фіточаю допомагає в профілактиці вірусних захворювань та грипу .

 

IMG_2071

 

 

 

Результат роботи установи відмічено заслужиними нагородами управління та департаменту Державної пенітенціарної служби України з врученням дипломів:

 

-         «Найкраща кімната побачень управління ДПтС України»;

-         «Найкраща кімната прийому громадян управління ДПтС України»;

-         «Найкращий спецвідділ управління ДПтС України»;

-         Диплом 1-го ступеню за перше місце серед установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Департаменту ДПтС України « Краще підсобне господарство підприємства установи»;

-         друге місто серед установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Департаменту ДПтС України по утриманню складських приміщень;

-         Диплом «Лауреата за виробництво високоякісної і конкурентно спроможної     

             продукції 2013 року» ДП Дніпростандартметрологія по підведенню   

             підсумків Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів  

        2013 року».

 

На виконання вказівки Державної пенітенціарної служби України Орджонікідзевський виправний центр у Дніпропетровській області (№79) до 2015 року має стати «установою-моделлю», яка би стала зразком кримінально-виконавчої установи мінімального рівня безпеки.

 

Матеріально-технічна база установи відповідає нормативним вимогам утримання засуджених жінок з полегшеними умовами тримання та частково вимогам сучасності.

 

Згідно Українсько-Швейцарського проекту певною мірою створено сучасні умови для соціального видужання та повернення законослухняних, соціально інформованих та виправлених громадян.

 

Всі засуджені, які відбувають покарання в установі, працевлаштовані, з їх заробітної плати здійснюються утримання на позови та аліменти, які перераховуються до дитячих будинків, де утримуються діти засуджених, оплату комунальних послуг, харчування, медичне забезпечення.

 

Засуджені установи працевлаштовані на контрагентських об’єктах, на ДП «Підприємство Орджонікідзевського виправного центру №79», основним напрямком роботи підприємства є виготовлення робочого одягу для різних галузей промисловості та м’якого інвентарю.


           Умови для проживання засуджених за сучасними вимогами забезпечуються адміністрацією установи та створюються самими засудженими жінками, які мають будівельні професії та набувають професійних навиків.

 

Вхід на охороняємо територію установи:

 

Изображение 053

 

Благоустрій території біля гуртожитку

 

парк

 

Інженерний корпус (облицювання фасаду будівлі)

 

посл Изображение 038

 

 

Їдальня для засуджених

 

            Засуджені харчуються згідно норм №1А,8В,7,9 встановлених наказом ДПтСУ  395. Приготування страв проводиться за технологією зазначеною в наказі ДПтСУ  №850/5 від 08.06.2012року.

 

Изображение 205

 

IMG_0231

 

Приміщення їдальні для миття рук

 

 

Клуб-їдальня установи з загальною площею – 401,0 м2,  площею обіднього  залу – 192,0 м2, де може за один захід розміститися 213 засуджених,  забезпечена котлами для приготування їжі об’ємом 250 л типу КПЄ-250 в кількості 4 шт., двома холодильниками „Дніпро-232”, холодильником - вітриною, холодильником „SNAIGE”, скринькою низькотемпературною, посудомийною машиною «Котра».

 

варочный раздача

 

Гарячий цех їдальні

 

Холодний цех їдальні

 

IMG_7895

 

М’ясний цех їдальні

 

IMG_7861

 

 

         Для випічки хліба обладнана мініпекарня загальною площею 31,1 м2, в якій працює тістоміс та дві шафи жарові 3-х секційні. Мініпекарня обладнана примусовою вентиляцією з механічним спонуканням. Потужність мініпекарні становить 400 кг / на добу. Хліб випікається з сертифікованого борошна  першого ґатунку та видається засудженим згідно норм. Все обладнання знаходиться у робочому стані.

 

Будівля пекарні

 

IMG_0023

 

 

Пекарний цех

 

PB077713

 

 

Приміщення пекарні для зберігання готової продукції

 

IMG_7882

 

Приміщення їдальні для нарізання хліба

 

IMG_7881

 

            Житлові та побутові приміщення установи  укомплектовані згідно «Правил внутрішнього розпорядку» та наказу МінЮст України №1118/5 від 27.07.2012 року «Про затвердження порядку забезпечення, обліку, та експлуатації меблів, інвентарю і предметів господарського призначення та норм їх забезпечення і експлуатації в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної пенітенціарної служби».

 

Інженерний корпус (гуртожиток для засуджених)

 

IMG_2083

 

Кімната виховної роботи відділення СПС №1

 

IMG_1964

 

Кімната виховної роботи відділення СПС №2

IMG_2134

Кімната виховної роботи відділення СПС №3

 

IMG_2123

 

Кімната виховної роботи відділення СПС №4 

 

         Кімнати виховної роботи розміщено на кожному поверсі жилої зони для засуджених установи. У чотирьох осередках спокою та затишку засуджені вирішують проблемні питання з начальником відділення, знаходять допомогу із психологом установи у зазначений час, можуть проявити захоплення за інтересами та посидіти у тиші за читанням літератури або переглядом часопису.

 

        Спальні приміщення гуртожитку для засуджених забезпечені:  ліжками та табуретами із розрахунку одна на кожного засудженого, тумбочками – одна на двох засуджених, відповідно до наповнення відділень СПС. У всіх відділеннях гуртожитку зроблені ремонти під європейські стандарти з метою покращення умов утримання осіб, засуджених до обмеження волі.

 

IMG_0266

 

Сходовий марш з першого на другий поверх гуртожитку

 

IMG_0183

Житлова кімната №25 відділення соціально-психологічної служби №2

 

PA087071

Туалет  відділення соціально-психологічної служби

 

PA167236

 

Кімната для умивання  відділення соціально-психологічної служби

 

IMG_0185

 

Кімната для зберігання продуктів харчування

відділення соціально-психологічної служби

 

Соціально-психологічна, виховна та освітньо - культурна робота

 

Орджонікідзевський виправний центр УДПтСУ у Дніпропетровській області (№79) розміщує засуджених за Європейською системою проживання, на даний час в установі 4 відділення соціально-психологічної служби, де засуджені розміщені у спальних секціях.

       

IMG_0156IMG_0105

IMG_0266

 

Приміщення гуртожитків соціально-психологічної служби

 

У відділеннях соціально-психологічної служби затишні спальні приміщення, де засуджені відпочивають після роботи. Кожне приміщення розраховане на розміщення від двох до дванадцяти осіб, згідно європейських стандартів умов тримання засуджених. Це сприяє встановленню лагідної емоційної атмосфери серед засуджених.

 

19 серпня 2008 року в установі відзначали велику подію – свято Преображення Господнього. Воно збіглося зі знаменною подією для всього православного світу – 1020-річчям хрещення Київської Русі. Ця подія відбулася з приводу освячення пам’ятного Хреста і місця під будівництво храму-каплиці на честь ікони Божої матері „Відрада” або „Втіха”.

Сприяти засудженим у відправленні  релігійних потреб – це завдання адміністрації установи, тому кожної неділі провадиться релігійно-просвітницька  робота із засудженими. Для засуджених, які виявили почати з чистої сторінки, проводиться обряд хрещення трьома духовними особами, які тісно співпрацюють з виправним центром: Благочинним церков Нікопольського району  протоієреєм о. Анастасієм, протоієреєм о. Ігорем та о. Володимиром.

 

IMG_2166

 

В установі функціонує гурток «Декоративно-прикладного мистецтва» де засуджені мають можливість займатись вишиванням, плетінням з бісеру, в’язанням.

            Додатково з засудженими проводяться бесіди, лекції, тренінги, диспути, тематичні вечори з метою їх якісної ре соціалізації.

Діє спортивна секція для підтримки фізичної форми засуджених. Для цього  в установі облаштовано тренажерний  зал, який обладнаний велотренажером, тренажером, стінкою шведською дерев’яною, тренажерним станком „Титан”, гантелями  з резини та інше.

 

IMG_0105

 

          Згідно наказу Міністерства Юстиції України № 422/5 від 22.03.2012 року «Про затвердження Положення про майстерню установи виконання покарань, слідчого ізолятора» в Орджонікідзевському виправному центрі УДПтСУ у Дніпропетровській області створено майстерню установи.

 

          Майстерня – це структурний підрозділ виправного центру.

Джерелом утримання майстерні установи є кошти спеціального фонду державного бюджету. Майстерню створено задля забезпечення реалізації права засуджених на працю, збереження їх трудових навичок.

 

IMGP3465

 

Основною продукцією яку виготовляють в майстерні установи -сувенірні вироби: вишиті сорочки, як чоловічі так жіночі, обрядові рушники, різноманітні серветки, які засуджені працівниці вишивають вручну на спеціальній тканині (канві), використовують спеціальну літературу (журнали, брошури, схеми вишивок та в’язаних виробів). Виготовляють  декоративні в’язані речі, використовуючи кольорову пряжу, окремо або в різноманітних комбінаціях кольору та фактури (шкарпетки, шарфи, шапки, рукавиці). Створюють  національну іграшку ляльку-мотанку, сувенірний виріб «Домовик – оберіг для дому», сувенірний виріб «Серце»- до Дня Святого Валентина, новорічний чобіток, м’які набивні іграшки використовуючи підручні матеріали. Освоєно виготовлення краваток в національних колоритах.

 

IMGP3429IMGP3478

 

     Майстерня установи приймає активну участь у виставкових заходах, які проходять в Дніпропетровській області, де представляє  весь асортимент 

виготовленої продукції з метою отримання замовлень та виготовленої продукції та укладення відповідних договорів на виготовлення сувенірної продукції.

 

Участь у виставкових заходах до Дня м. Орджонікідзе

«Буде лад в моїй родині,

Буде мир в моїй країні»

 

 

 

           Установа на протязі багатьох років приймає участь у заходах  громади м. Орджонікідзе, рекламуючи продукцію Підприємства ОВЦ-79 та майстерні установи з метою подальшого розвитку власного підприємства.

 

 

  

 Комунально-побутове забезпечення засуджених

 

Засуджені жінки, які відбувають покарання в установі, проживають у гуртожитку, який знаходиться в окремій чотирьохповерховій будівлі та складається з чотирьох відділень загальною площею 2 914,24 м2.

 

На всіх чотирьох поверхах для покращення утримання засуджених зроблені капітальні ремонти. В житлових кімнатах розташовані одноповерхові ліжка, тумби та шафи для зберігання особистих речей засуджених. Всі засуджені забезпечені постільною білизною, подушками, матрацами, ковдрами. Заміна постільної білизни на чисте здійснюється чотири рази на тиждень.

 

P1250069

 

Житлова кімната 3-го відділення

 

P1250029

 

Житлова кімнати 1-го відділення

 

IMG_0181

 

 

Також, на відділеннях функціонують кімнати для приймання їжі, які обладнані електричними плитами, водонагрівачами, побутовими холодильниками. В кімнатах для зберігання продуктів харчування влаштовані особисті комірки, в кімнатах для зберігання речового майна – місткі полички.

 

P3090006

 

 

На кожному відділенні є туалети, які об лаштовані вентиляцією, приватними кабінками з дверима та сучасною сантехнікою (із розрахунку  1 унітаз на 10 осіб); кімнати для умивання з вентиляцією, сучасними умивальниками та водогінними кранами (із розрахунку  1 на 10 осіб); кімнати особистої гігієни де встановлені біде, ванни для миття ніг, сушарні.

 

PA087088PA042916

Пральня працює щоденно з 8-00 до 16-00 години, згідно затвердженого начальником установи графіку.

В пральні встановлені:

- дві автоматичні машини INDESIT з об’ємом одноразового завантаження 5 кг сухої білизни;

-  дві автоматичні машини LG з об’ємом одноразового завантаження - 5 кг;

-  дві пральні машини „Сатурн” з об’ємом одноразового завантаження – 6 кг.

Загальна вага білизни, яку можна прати одночасно, складає 32 кг.

В середньому в день здійснюється прання  203 кг білизни, відповідно за тиждень1218 кг.

 

прачечная

 

 

Згідно статті 110 Кримінально-виконавчого кодексу України    засуджені мають право на побачення з рідними та знайомими. Для зустрічі з ними в установі обладнані кімнати короткострокових та тривалих побачень.  Кімната для проведення короткострокових побачень розрахована на 12 посадочних місць. Для проведення тривалих побачень обладнано 8 кімнат, із них 1 кімната „люкс”, 1-„напівлюкс” , та 6 кімнат –  на два спальних місця; кімната для дітей; кімната для відпочинку; кімната для прийому їжі;  душова та комора для зберігання речей.

IMG_0066

 

IMG_2078

 

         На виконання вимог вказівки Управління ДПтС України у Дніпропетровській області, щодо створення не менше 20% кімнат підвищеного комфорту, в установі в приміщенні існуючих кімнат побачень шляхом         об’єднання двох кімнат ( однієї звичайної кімнати та кімнати підвищеного комфорту,   яка складається з спальної кімнати та вітальні) створено кімнату підвищеної комфортності з покращеним плануванням, в яку увійшли:

-         житлова кімната площею 8,2 м2;

-         вітальня площею 7,7 м2;

-         кухня площею 4,15 м2;

-         санвузол ( душова разом з туалетом та умивальником) площею 4,15 м2.

       Загальна площа кімнати підвищеної комфортності з покращеним плануванням склала 24,2 м2.

 

IMG_3937

Кімната відпочинку

 

IMG_0027

Кухня

 

IMG_0029

 

IMG_3951

Кімната гігієни  та душова

                                                    

Медико - санітарне забезпечення засуджених

 

 

В установі мається приміщення для приймання хворих засуджених, яке працює з 8-00 до 20-00 щоденно, включно вихідні та святкові дні.

 

P1250002

Д

вічі на тиждень, а за потребою і ургентно автобусом засуджені виїжджають до поліклініки ЦМЛ

м. Орджонікідзе на консультацію до спеціалістів. Центральна міська лікарня має клінічну та біохімічну лабораторію, а також УЗІ дослідження, рентгенологічний кабінет. Призначення, або рекомендовані консультації виконуються за  місцем відбування  покарання в приміщенні для приймання хворих засуджених, яке обладнано фізіотерапевтичним обладнанням: УВЧ - апарат, інфраруж, тубус кварц, іонтофорез.

 

Якщо засуджена потребує госпіталізації, установа забезпечує лікування в стаціонарах м. Орджонікідзе, м. Нікополь, м. Дніпропетровськ.

Установа має медичний ізолятор на 2 місця з окремим санвузлом та душовою.

На період виникнення інфекційного захворювання, або підозрою на захворювання, засуджених тимчасово ізолюють і окремим транспортом здійснюється перевезення до інфекціоніста, де надається медична консультація.

 

Додатково всі прибулі засуджені жінки до установи, у триденний строк проходять 100% флюорографічне обстеження. Окремі категорії (декретована група) медогляд проходять двічі на рік з обов’язковою відміткою в медичній карті та мають санітарні книжки. Флюорографія органів грудної порожнини проводиться 1 раз на рік за планом та за один місяць до звільнення.

Медогляд засуджених на тілесні захворювання, педикульоз та коросту проводяться у відділеннях СПС щомісячно за графіком.


P1250008

 

версія для друку