Державна пенітенціарна служба
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
07.10.2015
Державна пенітенціарна служба України

Про спростування неправдивої інформацію щодо причин смерті слідчозаарештовоного у Маріупольському слідчому ізоляторі.

У де яких ЗМІ з'явилась інформація про смерть заарештованого у Маріупольському слідчому ізоляторі нібито від катувань. Інформуємо, що 03.10.2015 року у 12-30 бригадою ШМД у супроводі конвою був госпіталізований до терапевтичного відділення міської лікарні №1 м. Маріуполя слідчозаарештоаний Коваленко Олександр Лазарович, 1960 року народження з діагнозом: хронічний гепатит з переходом в цироз печінки, печінкова недостатність, інтоксікаційна енцефалопатія. Супутній діагноз: ІХС, атеросклеротичний кардіосклероз СНI.
У терапевтичному відділенні міської лікарні №1 м. Маріуполя знаходився на лікуванні до 5.10.2015р., де о 3 год. 18 хв. настала смерть хворого.
Згідно висновку СМЕ м. Маріуполя від 07.10.2015 р. №3244, смерть Коваленко Олександра Лазаровича, 1960р.н., настала внаслідок загальної інтоксикації, яка розвинулася на тлі наявного у нього захворювання - пухлини підшлункової залози з метастазами в печінку.
За час перебування в слідчому ізоляторі періодично отримував амбулаторне лікування з приводу: ІХС, атеросклеротичного кардіосклерозу. Астено-невротичного синдрому. Хронічного гепатиту. Вертеброгенної люмбоішіалгії. Остеохондрозу грудного відділу хребта з корінцевим синдромом.
Також інформуємо, що окрім відомчого контролю, діяльність Маріупольського слідчого ізолятору, протягом поточного року неодноразово перевірялась органами прокуратури, представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також представниками міжнародних організації, таких як: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, ОБСЄ, ООН. В ході перевірок Маріупольського слідчого ізолятору вказаними органами та міжнародними організаціями факти катувань, нелюдського поводження із ув'язненими та засудженими не виявлялися.

Прес-служба управління ДПтС Ураїни в Донецькій області.

версія для друку
повернутись