Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання
кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції

61010 м. Харків, вул. Нетіченська, 14 тел.(057) 732-16-16 kharkov@kvs.gov.ua
Також дивіться новини www.facebook.com
13.04.2017
Документ без названия

Державна установа «Курязька виховна колонія ім.А.С.Макаренка»

Історична довідка:

Державна установа «Курязька виховна колонія імені А.С.Макаренка» розташована у селищі Подвірки Дергачівського району, у 8 км. від міста Харкова. Колонію названо за іменами річки Куряж та поселення Куряжанка, біля яких 28 квітня 1673 року було засновано Преображенський монастир.

Після 1917 року монастир використали для розміщення дитячого будинку, а 15 червня 1926 року сюди з-під Полтави переїхала дитяча колонія імені О.М. Горького, на чолі з її керівником – талановитим вихователем Антоном Семеновичем Макаренком.

У Куряжі А.С. Макаренко працював до липня 1928 року, і на принципах самоврядування та господарського розрахунку дитячої трудової колонії створив «школу-господарство». Колишні безпритульні навчалися у школі і працювали в сільськогосподарському виробництві. Досвід роботи з перевиховання юної людини педагог-новатор описав у всесвітньо відомій книзі «Педагогічна поема».

У воєнну пору з вересня 1941 року Курязька колонія була евакуйована в місто Томськ. Після визволення Харкова в серпні 1943 року Курязька виховно-трудова колонія організувалася заново, як закрита установа.

Предметом  гордості  куряжан є  музей А.С. Макаренка, відкритий до 100-річчя з дня народження видатного педагога 13 березня 1988 року, коли під егідою ЮНЕСКО педагогічна громадськість всього світу відмічала цю подію. В музеї серед багатьох експонатів зберігається прапор колонії ім. О.М. Горького. В квітні 2013 року, після капітального ремонту будівлі, реставрації експонатів музею і з нагоди 125-ї річниці з дня народження А.С.Макаренка, музеєві було надане «друге життя». Сьогодні це сучасний центр науково-педагогічної роботи, на базі якого окрім екскурсій проводяться різноманітні заходи обласного та державного рівня, спрямовані на вивчення педагогічної спадщини великого педагога – А.С.Макаренка та сучасної історії розвитку та діяльності Державної кримінально-виконавчої системи держави. Для цього у 2013 році в музеї було відкрито нову експозицію, яка саме й представляє сучасне життя пенітенціарної служби.

Сьогодення установи:

Курязька виховна колонія – це колонія для тримання неповнолітніх осіб чоловічої статі, засуджених до позбавлення волі на певний строк, з плановим наповненням у 160 осіб. На даний час в установі утримується понад 85 вихованців. Це, у більшості, юнаки від 14 до 18 років. Також для закріплення позитивних результатів виправлення чи для закінчення загальноосвітнього навчання вихованці можуть залишатися в колонії до 22 років.

Вихованці колонії знаходяться на повному державному забезпеченні.

З метою задоволення потреб неповнолітніх громадян, засуджених до позбавлення волі, у здобутті базової та повної загальної середньої освіти, у Курязькій виховній колонії забезпечене функціонування загальноосвітнього навчального закладу ІІ-ІІІ ступенів.

Школа охоплює процесом навчання учнів 7-11 класів. Для вихованців, які не мають початкової освіти, функціонує клас вирівнювання знань, а для вихованців, які прибули до установи із шкіл-інтернатів для дітей з розумовими вадами, відкрито допоміжний клас. Всі вихованці, які не мають повної загальної освіти, охоплені навчанням.

Навчальний заклад має достатню базу для навчання і виховання учнів, навчальні кабінети обладнано з урахуванням його специфіки.

Після отримання середньої освіти вихованці мають можливість приймати участь у зовнішньому незалежному оцінювання для вступу у вищі навчальні заклади.

Для засуджених, які не мають робочої професії, за якою вони можуть бути працевлаштовані  обов'язковим  є навчання у професійно-технічному училищі. Навчальний процес у Курязькому професійно-технічному училищі – це система організаційних педагогічних, методичних і технічних заходів, спрямованих на реалізацію змісту і завдань, первинної професійної підготовки відповідно до державних стандартів та вимог. Освітню діяльність професійно-технічне училище здійснює з трьох професій: слюсар з ремонту автомобілів, токар, слюсар з механо-складальних робіт.

Начальник Державної установи «Курязька виховна колонія ім.А.С.Макаренка» полковник внутрішньої служби Шаповалов Олексій Валерійович.

Адреса установи: 62371, Харківська область, Дергачівський район, сел.Подвірки, вул.Макаренка, 1.

Тел.: (057) 783-79-46.

 

  

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку