Управління Державної пенітенціарної служби України
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
73000 м. Херсон, вул. Дружби, 4
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
06.05.2015
Документ без названия

 

Управління ДПтС України в Херсонській області пропонує засудженим жінкам, які опинились після засудження та після звільнення у складних життєвих ситуаціях, взяти участь у реабілітаційній програмі Соціального Центру «Дім на півдороги»

Відповідно до відомостей про криміногенний та соціально-демографічний склад засуджених жінок, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Херсонській області, показник засуджених жінок складає  276 осіб, що становить 10,3% від загальної кількості підоблікових.  З них 207 жінок  засуджені вперше та 69 вже були судимі раніше (15 з них неодноразово притягувались до кримінальної відповідальності). 

Скоєння злочинів жінками стало  вже звичним явищем, але воно є неприйнятним для цивілізованої Європейської країни. Можна багато говорити про причини, які спонукають громадян до вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень - це і неправильне виховання дітей та підлітків, низький освітній рівень, безробіття, відсутність соціально-корисних зв’язків, недостатній рівень економічного та побутового забезпечення, наркотична та алкогольна залежність, а також психічні захворювання, але жодна з них не звільняє від відповідальності.

З метою зниження рівня злочинності,  разом з кримінальним покаранням злочинців слід говорити і про методи виправлення, перевиховання та ресоціалізації. Адже більшість осіб, що вже мали конфлікт із законом, повертаються на шлях беззаконня, адже не можуть без сторонньої допомоги адаптуватись до сучасного життя на свободі.

Сьогодні Державна пенітенціарна служба України, виконуючи судові рішення щодо утримання злочинців під вартою, надає засудженим правовий, психологічний та соціальний супровід. Кримінально-виконавча інспекція здійснює ті ж самі функції для засуджених вже після їх звільнення, чи при виконання кримінальних покарань, непов’язаних з позбавленням волі.

В даній роботі Державним відомствам допомагають громадські та благодійні організації, які надають засудженим психологічну, юридичну та матеріальну допомогу.

Однією з таких організацій є Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна», яку створено у 2008 році за фінансової підтримки Шведської агенції з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida), за підтримки Шведської служби пробації та тюрем, а також Державного департаменту України з питань виконання покарань.
ВБО «КОНВІКТУС УКРАЇНА» два роки тому розпочала в Україні проект «Триступенева усестороння програма реінтеграції в суспільство громадян, що перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі». В рамках цієї програми було створено Центр «Дім на півдороги», який став унікальним та єдиним безкоштовним нерелігійним закладом в Україні для надання соціальних, психологічних, юридичних, освітніх послуг особам, звільненим з місць позбавлення волі, та їх тимчасового перебування. Соціальна установа «Дім на півдороги» це заклад, який функціонує за унікальною програмою, яка абсолютно вписується в сучасну концепцію пенітенціарної системи після прийняття Закону України «Про пробацію».

Основною метою роботи цього Центру – соціальна адаптація засуджених жінок в суспільство і виключення повторного потрапляння в місця позбавлення волі.

Заклад розташований у селищі Краснопавлівка, Лозівського району, Харківської області. В його розпорядженні велике приміщення колишньої селищної лікарні, нині відремонтоване, обставлене зручними меблями і обладнане сучасною побутовою технікою. Для жінок підготовлені затишні спальні, комфортні побутові кімнати, зручні робочі кабінети. В центрі можуть одночасно проживати до 30 жінок.

Курс реінтеграції розрахований на період від 3 до 6 місяців. За цей час жінкам надаються: тимчасове житло, повне комунально-побутове забезпечення, юридична, психологічна та медична допомога, а також сприяння у працевлаштуванні.

Соціальний заклад «Дім на півдороги» пропонує допомогу жінкам, які звільнилися з місць позбавлення волі або відбувають покарання не пов’язані з позбавленням волі та опинилися у тяжких життєвих ситуаціях.

Критерії відбору до участі у програмі адаптації:

  • бажання змінити своє життя;
  • вік від 18 років;
  • жінки, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі, або жінки, засуджені до умовного терміну покарання повторно;
  • низький рівень соціальної адаптованості (відсутність соціальних зв’язків, відсутність навичок догляду за собою, проблеми у спілкуванні з оточуючими/рідними, близькими тощо);
  • соціальна незахищеність (відсутність житла, засобів для існування, роботи).

Протипоказаннями для участі в програмі є:

  • активна наркотична або алкогольна залежність;
  • стан здоров’я, що вимагає стороннього догляду за особою;
  • психічні розлади;
  • активна форму туберкульозу.

На жаль, на даний час Центр не має змоги прийняти учасниць з дітьми!

Адреса установи – вул. Дзержинського, 13/1, смт. Краснопавлівка, Лозівський район, Харківська область.

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном – (067) 402 02 23 або за посиланням на офіційний сайт організації:
http://convictus.org.ua/uk/dim-na-pivdorogi

Прес-служба управління ДПтС України в Херсонській області

версія для друку

Розширений пошук »